Студенти Луцького національного технічного університету мають чудові можливості під час навчання перебувати у різних куточках світу завдяки різним програмам мобільності: стипендіальним, в рамках проходження практики чи за програмою подвійного диплому тощо.

Завдяки цьому, студенти ЛНТУ відкривають для себе нові горизонти, мають змогу подорожувати, навчатися в престижних закладах, здобувати цінні знайомства та насолоджуватися студентським життям на міжнародному рівні.

Здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 242 «Туризм і рекреація», Світлана Павленко, взяла участь у програмі Erasmus+ “EcoArt” (Польща).

Про те, чим захоплює участь у програмі, які найцікавіші моменти залишаються у памяті і чи корисними є подібні міжнародні мобільності, далі розповідає Світлана Павленко.

можливості

-Які враження від поїздки?

«Поїздка залишила у мене неймовірні враження, і сам проєкт був надзвичайно цікавим та веселим. Щодня нас очікували різноманітні заходи: пізнавальні лекції, жваві дебати, волонтерські акції, спортивні змагання, захоплюючі квести та майстер-класи. Кожен день приносив незабутні спогади та емоції».

можливості

-Які умови перебування за програмою “EcoArt”?

«Ми проживали у мальовничому селі Умяновіце, в затишному природничо-освітньому центрі. Проживання та харчування були безкоштовними, що значно полегшило наші витрати. Крім того, організатори забезпечили компенсацію коштів за квитки в обидва кінці, що зробило цю поїздку ще більш доступною та приємною. Були узяті до уваги всі нюанси для учасників, зокрема, для вегетаріанців передбачено окреме меню, постійний доступ до кухні, конференційної зали і т.д.»

можливостіможливості

-Розкажи про особливості програми навчання і перебування у Польщі?

«Навчальна програма проєкту була спрямована на екологічні питання, зокрема на повторне використання різних матеріалів, переробку та сортування сміття тощо».

можливостіможливості

-Чи завела нових товаришів?

«На цьому проєкті доволі багато різноманітних людей, але я знайшла спільну мову з усіма. Всі виявилися відкритими і щирими, підтримуючи один одного. Більшість з них стали для мене близькими друзями, з якими я й досі підтримую зв’язок».

можливості

-Які найяскравіші моменти залишаються в пам’яті від поїздки?

«Особливо запам'яталися культурні вечори кожної країни, де представники різних держав демонстрували свою культуру для всіх присутніх. Також незабутні моменти відбувалися тоді, коли ми збиралися біля багаття, співали пісні та ділилися всілякими історіями. Ці зустрічі створювали особливу атмосферу єднання та взаєморозуміння між учасниками проекту».

Начало формы

-Чи порадиш студентам та своїм колегам долучатися до подібних програм? Що, на твою думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?

«Звичайно, використовуйте всі можливі варіанти, які вам пропонують. Адже життя одне, а студентські роки мусять бути насиченими і наповненими емоціями, враженнями та спогадами. Це час, коли ви відкриваєте для себе нові можливості і знайомитеся з цікавими людьми, які залишаться у вашій пам'яті надовго.

«EcoArt» залишив за собою багато приємних спогадів, і я сподіваюся знову побувати там. Для мене це був час важливих відкриттів і надзвичайно цінний досвід».