У спортивному світі Луцького національного технічного університету баскетболісти демонструють не лише відмінні навички гри, але й неабиякий командний дух, який допомагає їм досягати нових висот на різних рівнях змагань.

Сьогодні ми поспілкуємося з гравцями команди Ярославом Карпюком, Артемом Смітюхом та Михайлом Мозолюком. Всі троє гравців мають досвід виступів на аматорському рівні за команду ЛНТУ-БАСКЕТ. Карпюк Ярослав та Смітюх Артем минулого року представляли БК "Львівська Політехніка" у чемпіонаті України в Вищій лізі, а цього сезону грають у Вищій лізі та Суперлізі-Favbet. Мозолюк Михайло виступав у складі БК "Тернопіль" в чемпіонаті України (Перша ліга).

баскетбол

Вони поділяться своїми враженнями від сезону, розкажуть про тренування та розкриють свої плани на майбутнє.

-Як Ви почали займатися баскетболом?

Артем: «Мій батько був тісно пов’язаний з баскетболом ще зі шкільних років. З самого дитинства він прищеплював мені любов до цієї гри, показував, що це за спорт, завжди брав із собою на тренування та ігри професійної команди. Тому ще змалечку я полюбив баскетбол і відразу почав тренуватися, спочатку з набагато старшими хлопцями, а потім він уже набрав групу мого віку».

Михайло: "Можна сказати, що перші кроки в баскетболі я зробив завдяки татові. Далі мої навички розвивав Сергій Володимирович Смітюх, який став для мене не просто тренером, а й духовним наставником і другом. Дуже вдячний йому за це".

баскетбол

- Які навички Ви вважаєте найголовнішими для баскетболіста?

Ярослав: «Однією з найважливіших навичок у баскетболі є глибоке розуміння гри. Ця здатність формується з часом, накопичуючи досвід через численні зіграні матчі та проаналізовані ігрові ситуації. З кожною пройденою грою ми стаємо кращими, набуваючи дедалі більше знань і вмінь, які допомагають ефективніше діяти на майданчику».

Михайло: «На мою думку, успішний баскетболіст має бути не лише фізично готовим до швидкої гри, але й здатним швидко аналізувати ситуацію на майданчику та приймати вірні рішення у найбільш критичні моменти матчу. Ця навичка здобувається через багато годин тренувань, де використовуються стратегії і тактики для оптимального використання сильних сторін гравця та слабких сторін супротивників».

баскетбол

- Чи був у Вас кумир в баскетболі? Можливо це спонукало почати займатися саме цим спортом?

Артем: «Звісно, у мене є кумир – Леброн Джеймс. Коли я був малим, то часто дивився документальні фільми про нього та його хайлайти, і це також додавало мені мотивації займатися баскетболом. Однак, він не єдиний, з кого я беру приклад. Є багато гравців, у яких я вчуся різних обманних рухів та прийомів».

Михайло: «Олексій Рябінін та Едуард Федчук були моїми першими улюбленцями, коли вони грали за Волиньбаскет. Ми грали на одній позиції в дитячому віці, і я завжди прагнув досягти їхнього рівня в грі».

баскетбол

- Як університетська команда впливає на ваш професійний та особистий розвиток?

Ярослав: «Дуже приємно було представляти університет на різних турнірах. Великий вплив на нас справив наш тренер, Сергій Володимирович Смітюх, який не лише допоміг нам стати професійними гравцями, але й надихав на досягнення нових висот у баскетболі. Його досвід і підтримка були невід'ємною частиною нашого спортивного розвитку».

Михайло: «Навчання в ЛНТУ на спеціальності "Фізична культура і спорт" відзначається гармонійним поєднанням навчальних програм і професійної підготовки для спортсменів. Університет має високоякісну інфраструктуру для занять баскетболом, а також виділяється підтримкою Файдевича В. В., який завжди готовий допомогти студентам у басейні та тренажерному залі».

баскетбол

- Як ви мотивуєте себе перед важливими іграми та екзаменами?

Артем: «Перед кожними змаганнями моїм головним пріоритетом є максимальна віддача на користь команди, намагаючись зробити все, що в моїх силах для досягнення перемоги. У контексті навчання і екзаменів я сподіваюся на свої знання і трохи удачі».

Михайло: «Свою мотивацію я знаходжу у прослуховуванні музики, що надихає мене, перед важливими матчами я дивлюся найкращі моменти ігор NBA, щоб змотивувати себе до дії, а перед екзаменами головною моєю ціллю є бажання стати кращим не лише у спорті, а й у всіх аспектах життя».

баскетбол

- Які ваші цілі в баскетболі та як ЛНТУ допомагає вам їх досягати?

Ярослав: «Моя головна мета в баскетболі - стати висококласним гравцем, який може впливати на гру своєї команди і досягати успіхів на високому рівні. Я прагну постійно вдосконалювати свої навички, розвивати стратегічне мислення і вчитися працювати в команді для досягнення спільних цілей».

баскетбол

- Які поради ви могли б дати молодим гравцям, які тільки мріють стати баскетболістами?

Михайло: «Головне в тренуваннях - бажання і систематичність. Приходьте на тренування з гарячим серцем, оскільки внутрішня мотивація є основним джерелом самовдосконалення у будь-якій сфері діяльності!».

Артем: «Порадив би ніколи не лінитись, слухати тренера, завжди тримати себе в тонусі, працювати над собою та постійно покращувати свою гру і результати на тренуваннях».

Ярослав: «Молодим гравцям можу передати одну важливу пораду: завжди вірте в себе і не зупиняйтеся на досягнутому. Лише через наполегливу працю і відданість своїй мрії ви зможете досягти великих висот у баскетболі та житті загалом!».

баскетболбаскетбол