У Луцьку на Театральній площі відбулися Наукові Пікники , які вже стали традиційним науково-популярним фестивалем для міста. Захід, який триває з 2014 року, цього разу відзначав 10-річний ювілей. Участь у ньому взяли викладачі та студенти Луцького національного технічного університету разом з іншими науковими та освітніми організаціями.

науканауканаука

Наукові Пікники – це унікальний формат наукового фестивалю, який триває з 2013 року в Україні. Основною метою заходу є популяризація науки серед широкої аудиторії, особливо молоді та дітей. У рамках пікніків науковці показують, що наука може бути цікавою, інтерактивною, креативною та захоплюючою.

На Пікніках кожен, від найменшого до найстаршого, міг відчути себе справжнім винахідником, самостійно експериментуючи та досліджуючи різні наукові явища. Діти та підлітки мали нагоду спробувати себе в ролі винахідників, брати участь у хімічному та науковому шоу, відвідувати майстер-класи з робототехніки, інженерії, природничих наук та інших сфер знань. Відвідувачі могли створювати прості механізми, досліджувати властивості різних матеріалів і навіть брати участь у роботі над міні-проєктами.

науканауканауканаука

Організаторами заходу стали Луцька міська рада , громадська організація «Крим SOS» на Волині, громадська організація "Брейншторм" благодійний фонд "Робимо добро дітям" , благодійний фонд Ігоря Палиці "Тільки разом".

наука

Заступник міського голови Луцька Ірина Чебелюк привітала учасників заходу та відзначила важливість такої ініціативи: «Наукові Пікніки – це особлива гордість нашого міста, адже вони допомагають підтримувати та розвивати інтерес до науки серед дітей та підлітків, які є нашим майбутнім. Протягом 10 років ми залучаємо всіх, хто може поділитися своїм досвідом у цій важливій сфері. Я щиро дякую кожному, хто сьогодні разом з нами – тим, хто прагне спробувати себе у ролі науковців та дослідників, тим, хто буде будувати наше майбутнє. Бажаю всім учасникам натхнення, креативності та успіху у наукових пошуках. Нехай кожен із вас знайде свій шлях до великих відкриттів, і нехай ці перші кроки стануть фундаментом для досягнень у майбутньому!".

науканауканаука

Учасниками фестивалю були: Луцький національний технічний університет, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Волинська обласна Мала академія наук, Центр позашкільної освіти Волинської обласної ради, Луцький міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Луцький педагогічний коледж, Культурно-розважальний центр «AdrenalinCity» та Музей науки і техніки та промислового дизайну, Волинський обласний центр зайнятості, Луцька філія Волинського обласного центру зайнятості, Волинська обласна бібліотека для юнацтва, комп’ютерна академія «IT STEP-SCHOOL».

науканауканаука

Також до учасників звернулася проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олена Лютак: " ЛНТУ разом із Малою академією наук радо запрошує всіх охочих до світу нових знань і наукових відкриттів. Сьогоднішні Наукові Пікніки – це унікальна можливість спробувати науку на дотик, відчути її реальність, побачити, як фізика, хімія, біологія та інші дисципліни оживають на ваших очах. Щиро вірю, що саме ви, молоді дослідники та науковці, станете тими, хто буде будувати сильну, незалежну і процвітаючу Україну. Нехай сьогоднішній досвід надихне вас на великі відкриття, допоможе знайти себе в науці та зробить вас професіоналами своєї справи. Слава Україні!».

наука

науканауканаука

Наукові Пікніки стали справжнім науково-пізнавальним фестивалем для мешканців Луцька та гостей міста. Завдяки інтерактивному формату і можливості особисто брати участь у дослідах, захід сприяв поглибленню інтересу до науки серед дітей та молоді.

Відвідувачі отримали унікальний шанс дізнатися про захопливий світ фізики, хімії, біології та інших наук не лише через спостереження, але й через власні експерименти. Захід продемонстрував, що наука може бути доступною, цікавою та розважальною, залишивши у всіх учасників яскраві враження та нові знання.

науканауканауканауканаука