Перейти до основного вмісту

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР У СВІТЛІ МІЖНАРОДНИХ ГРАНТОВИХ ПРОГРАМ HORIZON2020 ТА ERASMUS+

17 березня 2015 року в стінах Європейського університету (м.Київ) відбувся науково-практичний семінар «Інструменти підтримки науковців в рамках пріоритетів ЄС на 2014-2015 роки». Організаторами семінару стали Фундація Central European Academy Studies and Certification (CEASC), (м.Бидгощ, Польща), Університет Економіки (WSG), (м.Бидгощ, Польща), Європейський Центр ім.Роберта Шумана, Мережа пунктів Європейської Інформації Europe Direct. Цей захід відвідали представники кафедри КПВ та ТМ Луцького НТУ.

 

Метою проведення семінару було ознайомлення учасників з можливостями розвитку наукової кар’єри в рамках пріоритетів ЄС на 2014-2015 роки на прикладі програм Horizon2020 та Erasmus+.

Перед численної аудиторією виступила тренерська група у складі Миколи Смолінського (президент CEASC, консультант з написання проектів до Європейських структурних фондів), Томаша Яніка (юрист-економіст MBA, експерт з пошуку фінансових ресурсів та управління проектами), Гжегожа Гродека (експерт з підготовки, аплікування та управління проектами).

 

Опрацювання понять проектного підходу до організації роботи навчального та наукового процесу щодо принципу мобільності студентів та викладачів висвітлив у своїй доповіді Микола Смолінський. Він досить детально зупинився на питаннях розуміння практичної реалізації та рекомендацій щодо розвитку академічної мобільності українських науковців.

 

Також досить детально було розказано про програму співпраці і мобільності у сфері освіти – Erasmus+. Щодо наукової сфери діяльності слухачі взнали багато нового про програму Horizon2020 – структуру програми, умови участі, конкурсної документації.

Після детальних та цікавих доповідей тренерською групою було дано професійні відповіді на численні питання та пропозиції щодо реалізації даних програм.

 

Під час тренінгу учасники також змогли безпосередньо провести навчальну процедуру подачі заявки до одного з інструментів – Horizon2020 та Erasmus+  крок за кроком.

Дякуємо організаторам за цікавий та корисний навчальний майстер-клас!

 

Олександр Повстяной,
доцент кафедри КПВ та ТМ