Науковий захід, що відбувся 14-16 травня 2024 року в ЛНТУ, був успішним завдяки активній участі учених і дослідників з різних галузей. Після завершення заходу учасники вирішили продовжити свій дослідницький досвід екскурсією містом.

Мандрівка містом для лучан та гостей розпочалась із музейного простору «Окольний замок», яку провела кандидат історичних наук Оксана Штанько. Окольний замок створений на основі відреставрованих пам’яток архітектури національного значення: Вежі князів Чорторийських з частиною оборонного муру та Монастиря єзуїтів із підземеллями.

OptimaOptimaOptima

Гостей зацікавив креативний музейний простір, що складається з 18 розчищених кімнат і 4 коридорів. У них розміщені Галерея лицарства, експозиція навчального процесу у Єзуїтському колеґіумі, мультимедійна система з інтерактивним смарт-табло, шоломами віртуальної реальності, силіконова фігура монаха-єзуїта, голограма привида.

OptimaOptimaOptima

Далі екскурсію продовжила старим містом із середньовічною атмосферою Луцького замку кандидат педагогічних наук Тетяна Зубехіна.

Екскурсія не оминула і памʼятку культової архітектури ‒ Лютеранську кірху. Неоготична зі стрімким шпилем вона є однією з найбільш ефектних споруд сучасного Луцька.

OptimaOptima

Окрім замку Любарта, мандрівка продовжилась до ще однієї цікавої споруди, яку встигли назвати ще одним замком. Вона розташована у старій частині міста на березі річки Стир. Насправді це власний будинок-майстерня місцевого скульптора Миколи Голованя, який він оздоблював 20 років і містить понад 500 скульптур. У працях скульптора сплітаються найрізноманітніші стилі. Це і готика, і ренесанс, і модерн, і безліч всього неповторного та вічного.

Optima

Як зазначила організаторка мандрівки Галина Герасимчук: «Всі учасники заходу залишилися задоволеними від проведення конференції та висловили бажання взяти участь у подібних заходах у майбутньому. А екскурсія містом Луцьк не лише розважила учасників, але й дозволила їм поглибити свої знання про історію та культуру місцевості».

Дякуємо за співпрацю КП Луцької міської ради «Центр розвитку туризму» та кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи ЛНТУ.

OptimaOptima

Організатори МТІ-2024