Перейти до основного вмісту

Науковці з Технологічного факультету стажувались

у Краківській політехніці

 

 

Нещодавно співробітники Луцького НТУ повернулись з Краківської політехніки, де перебували у двотижневому стажуванні в рамках реалізації міжнародного проекту «Модернізація навчальних планів дворівневої програми підготовки(бакалаври/магістри) з інженерного матеріалознавства на основі компетентного підходу та найкращого досвіду з впровадження положень Болонського процесу» (MMATENG).


Варто зауважити, що це вже друге подібне стажування в рамах реалізації проекту MMATENG, перше відбулося у січні 2015 року у КУ Льовен (Бельгія). Реалізація спільного міжнародного проекту триває другій ік у консорціумі з провідними європейськими університетами: КУ Льовен (Бельгія), ТУ Берлін (Німеччина), Національна школа хімії, м. Лілль, (Франція), Краківська політехніка (Польща).

Головними завданнями проекту є:

  • Проаналізувати стан та оновити діючі навчальні плані бакалаврів і магістрів з інженерного матеріалознавства на основі компетентного підходу.

  • Розробити та запровадити модернізовані навчальні плани з матеріалознавства з інтегрованою інфраструктурною підтримкою.

  • Підвищити кваліфікацію викладачів та провести тренінги для наставниківна підприємствах за новими навчальними планами та методологіями.

Створити сервіс-офіси з інженерного матеріалознавства (Material Engineering Service-Office, MESO) у ВНЗ країн партнерів.

У двотижневій робочій поїздці (19.07-02.08 2015 р.) перебували учасники команди проекту від нашого університету: декан технологічного факультету Олег Заболотний, в.о. зав. кафедри матеріалознавства та ПФКМ Микола Мельничук та доценти кафедри Віталій Кашицький, Дмитро Гусачук.

Насичена програма тренінгів передбачала ознайомлення з європейськими методиками підготовки бакалаврів та магістрів з інженерного матеріалознавства з дисциплін: «Матеріали з поновлюваних джерел», «Наноматеріали», «Управління проектами», «М'які навички( Soft Skills)», «Технології зміцнюючої обробки матеріалів», а також застосування у навчальному процесі програмних продуктів Granta Design (університет Кембридж) для «Екоаудиту» та «Вибору матеріалів. Під час стажування розглянули сучасні тенденцій на ринку праці країн євросоюзу та ефективні способи адаптації освітніх програм до вимог виробництва.

В рамках стажування відбулась Міжнародна науково-методична конференція «How to teach material sciences: new approaches and experiences from the MMATENG project», в якій доповіді наших представників отримали широке обговорення та схвальні відгуки колег.

Не менш насиченою була культурна програма. Учасники ознайомились з історико-культурною спадщиною стародавнього міста Кракова, життям Краківської політехніки та роботою підприємств регіону.

 

За результатами тренінгів викладачі Технологічного факультету Луцького НТУ отримали міжнародні сертифікати, а також платформу для  конструктивної дискусії з представниками партнерських університетів Польщі, Бельгії, Німеччини, Ізраїлю, України, щодо основних кроків направлених на модернізацію навчальних програм з матеріалознавства у Луцькому НТУ, задля наближення до стандартів країн Європейського Союзу.