Перейти до основного вмісту

Наші люди – всюди і ЛНТУ впевнено підтверджує це! Ми сприяємо тому, аби наші студенти та викладачі відкривали для себе нові можливості, розвивали професійні навички і пізнавали світ. Саме тому, пропонуємо цілий спектр цікавих програм мобільності та стажувань.

Сьогодні враженнями від навчання у Португалії ділиться студентка факультету ЦОСТ спеціальності Середня освіта (Фізична культура) Аліна Мельник.

Браганса

«Що ж, почну мою розповідь ще з Луцька. Я навчаюсь за спеціальністю «Середня освіта. Фізична культура» на факультеті ЦОСТ. Краєм вуха почула, що є можливість для студентів поїхати навчатись в іншу країну за програмою академічної мобільності і почала дізнаватись про це більше. В університеті мені дуже допомогли Ковальчук Оксана Миколаївна та декан Герасимчук Галина Андріївна. Розвіяли всі сумніви, дали цінні настанови та поради, розповіли про навчання, та допомогли з поданням документів», - ділиться дівчина.

Браганса

Мій шлях був таким
«Після подачі документів я почала стрімко готуватись до від’їзду. В першу чергу, це купівля квитків. Чим раніше ви придбаєте квитки - тим нижчою буде ціна, відповідно. Я взяла квитки за півтора місяці до від‘їзду за напрямком Варшава-Порто, але радила би брати, за можливості, ще раніше, адже ціна коливається кожного дня.
Тобто мій шлях був таким: Луцьк-Варшава автобусом 13 годин, Варшава-Порто переліт 4 години, Порто-Браганса автобусом 3,5 години. Квиток від Порто до Браганси я бронювала раніше через додаток, що дуже зручно
».

Браганса

Далі було Порто і… Браганса

«Після перельоту я залишилась в Порто на 2 дні. Це дуже красиве місто і за цей короткий період я встигла побачити багато пам’яток, річку Дору, ознайомилась з португальською кухнею та спробувала відомий десерт Паштел-де-ната.

16 вересня я прибула в Брагансу. За тиждень до початку навчання, 18 числа, в університеті був «тиждень відкритих дверей», де студентам показували корпуси та ознайомлювали ближче з університетом. Дуже прикро, що я не встигла це побачити, тому раджу вам брати це до уваги при покупці квитків».

БрагансаБрагансаБраганса

Житло

«Його потрібно шукати завчасно. Я шукала в групі у Фейсбук. Ціна коливається 150-200€ за кімнату. Я живу в старій частині міста, неподалік від замку. Поблизу є все необхідне для життя. Магазин в декількох хвилинах, багато кафе, парк, тренажери, спортзал. До університету 20 хвилин».

Погода та клімат

«Браганса має доволі капризний характер. У вересні, як тільки я сюди прибула, це було справжнє літо, яке трималось ще у жовтні вдень з температурою 30 градусів. Але португальці вважають свою країну дуже теплою і в домівках немає опалення, тому про це потрібно подбати завчасно в період зимових холодів. Тут дуже велика вологість та часті дощі, хоча говорять,що сніг тут - рідкість.

Браганса - це невеличке містечко поблизу Іспанії, яке містить лише 20000 жителів. Але попри це, вирізняється своєю неймовірною красою, адже розташоване в гірській місцевості. Багато кав’ярень, музеї, замок, оглядові точки, архітектура. Є де провести своє дозвілля. Також університетські ментори постійно приходять на допомогу новим студентам, та влаштовують різні заходи, тому ви можете завести друзів з багатьох куточків світу. Бразилія, Італія, Тунізія, Польща, Чехія та інші».

БрагансаБраганса

Університет дивує масштабами

«Вперше побувавши на території університету можна загубитись, але тут можуть дати карту, з якою ви з легкістю знайдете потрібний корпус чи їдальню. В університеті ви маєте студентську картку, за допомогою якої відмічаєте свою присутність на парах. Також можна поповнювати баланс і розраховуватись в їдальні за обід чи вечерю. Вони вартують 2,5€. Порцію ви обираєте самостійно, це може бути м’ясо з гарніром, риба чи вегетаріанське меню. Я взяла вегетаріанське меню: це макарони з соєвим м’ясом та овочами. Також вам дають суп, десерт, булочку. Дуже смачно та вигідно.

При виборі дисциплін в університеті звертайте увагу на мову викладання, адже це може бути перешкодою для повноцінного навчання. Для початку навчання вам потрібно мати рівень володіння англійською В1 та вище.

Я обрала дисципліни португальською, з допомогою для іноземних студентів. Тобто, лекції я слухаю на португальській, але у нас є особистий кабінет, куди викладачі викладають матеріал та всю інформацію, і в моєму випадку весь матеріал та тести англійською мовою. Також викладачі дуже лояльно ставляться до студентів та намагаються допомогти. Наприклад, з однієї дисципліни викладачка виділила для мене та ще одного іноземного студента час для викладання англійською, для того, щоб ми краще сприйняли матеріал. Це дуже круто і це мотивує.

Щодо дисциплін, ви їх обираєте самі, основне - це кількість кредитів (не менше 20) і від цього буде залежати ваш розклад. Я маю 5 дисциплін, але попри це, з моїм розкладом маю ще один вихідний день - п’ятницю. Цей день можу приділяти своїм хобі та вивченню португальської. Також від університету є безкоштовні курси португальської мови, які викладаються двічі на тиждень. Вкінці, ви отримуєте сертифікат знань після здачі кінцевого тесту».

БрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБраганса

Бюджетні туристичні тури для студентів

«В нашому містечку є туристична організація, яка займається бюджетними турами для студентів. І ми з друзями не втратили можливість та вже встигли побувати в Іспанії в столиці Мадрид. Це був незабутній день. Відвідали найбільш відомі пам’ятки: Роял Палас, Ретиро парк (дуже крута локація, на території якої є Кришталевий замок, річка, ботанічний сад і багато іншого), прогулялись головною вулицею і здобули багато класних емоцій та спогадів».

БрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБраганса

Я щаслива!

«Отже, я дуже щаслива отримати таку прекрасну можливість вчитись закордоном в Політехнічному Інституті м. Браганса. Це досвід, який дасть багато чого в майбутньому. І всім студентам, які задумуються або вже їдуть сюди чи в іншу країну за програмою академічної мобільності, раджу спробувати! Дізнатись культуру іншого народу, підвищити скіл англійської, а в моєму випадку ще й вивчити португальську, познайомитись з багатьма людьми з різних куточків світу… ЛНТУ- це про можливості!»

БрагансаБрагансаБраганса