Перейти до основного вмісту

Онлайн-круглий стіл «Мистецтвознавчі та культурологічні аспекти дизайну»

Вже стало доброю традицією те, що кожний рік у травні до Днів науки кафедра дизайну проводить круглий стіл «Мистецтвознавчі та культурологічні аспекти дизайну». Це своєрідна форма презентації наукових здобутків та результатів роботи студентського наукового гуртка кафедри (керівник зав. кафедри, доц. Наталія Скляренко) та засіб оцінювання навчальних досягнень студентів. Специфікою проведення заходу є комплексне оцінювання студентських презентацій всіма викладачами кафедри, яке можна прирівняти до захисту курсової роботи.

До проведення Днів науки на кафедрі дизайну студенти та викладачі почали готуватися заздалегідь. Теми наукового дослідження були обрані ще з вересня та обговорені на засіданнях студентського наукового гуртка «Мистецтвознавчі та культурологічні аспекти дизайну». Проте онлайн формат презентації на платформі Microsoft Teams цього року апробовано вперше!

14 травня 2020 року о 18.00 на кафедрі дизайну Луцького національного технічного університету в онлайн форматі відбулася спочатку консультація з дисципліни «Основи наукових досліджень» зі студентами третього та  першого курсів повної та скороченої форм навчання.

Студенти спробували продемонструвати свої роботи у програмі Microsoft Teams. Не зважаючи на те, що на дистанційне консультування студентів іде більше часу, ніж під час «живого» спілкування, заняття пройшло швидко і студенти успішно підготувалися до онлайн-конференції.

15 травня 2020 року кафедрою дизайну під керівництвом Н.В. Скляренко було проведено онлайн-круглий стіл «Мистецтвознавчі та культурологічні аспекти дизайну» за участю 26 учасників – студентів третього курсу та викладачів. Захід відвідали декан факультету архітектури, будівництва та дизайну доц. Олександр Бондарський та заступник декана з наукової роботи доц. Володимир Самчук. Гості привітали усіх присутніх з Днями науки та відзначили необхідність розвитку наукового потенціалу студентської молоді кафедри дизайну.

Під час роботи круглого столу студенти презентували свої теми-доповіді в онлайн режимі. Доповіді охоплюють широкий спектр мистецтвознавчих питань, теорії та сучасної практики дизайну. Піднято актуальні та важливі проблеми формування постмодерністичної художньо-проєктної культури.

Переважна більшість доповідей були структуровані, чітко визначені об’єкти та предмети наукових досліджень.

В цілому виступи студентів були цікаві, змістовні, прекрасно ілюстровані. Студенти отримали важливий досвід, взявши участь в онлайн-зустрічі, адже це перша конференція проведена в онлайн режимі.

За результатами оцінювання та обговорення викладачів хочеться виділити найкращі доповіді:

І місце – Катери Дубняк «Татуювання як синтез дизайну та сучасних технологій»;

ІІ місце – Евеліна Гаврилюк «Стилізація зображень у веб-дизайні: етапи та принципи»;

ІІІ місце – Зоряна Кузнєцова «Трансформація сутності античних об’єктів у сучасному інтер’єрі».

Вітаємо із гарними презентаціями та фаховими знаннями в обраній тематиці!

Також слід відзначити перспективну для роботи кафедри тему Антона Терлецького «Анімовані стікери: особливості сприйняття», що може стати креативним засобом проведення рекламної діяльності та профорієнтаційної роботи кафедри дизайну та університету в цілому.

Перехід до нового онлайн-формату роботи та спілкування дозволив отримати позитивний досвід студентам та викладачам, який показав перспективні напрямки освіти світового рівня та здатність кафедри до швидкої адаптації до роботи у нових умовах. 

Важливими та цінними з цієї позиції є міркування кожного викладача кафедри про онлайн-зустріч та враження від такої комунікації.

Доцент Юлія Бондарчук:

В цілому виступи студентів були цікаві, змістовні, теми доповідей досить актуальні. Студенти орієнтувались у своїх темах, брали участь в обговоренні, фахово відповідали на запитання.

Аналізуючи результати проведення круглого столу «онлайн», хочеться відмітити технічні труднощі в деяких студентів із підключенням.

До негативних моментів хочеться віднести значний відхід від часових рамок та регламентів (конференція з участю 11 студентів тривала 3 год!). Вважаю за необхідне взяти до уваги менеджмент часу, що студент та викладач витрачають на дистанційне спілкування».

Ст. викладач Анна Дідух:

«Хочу поділитися враженнями після чудово проведеного онлайн-круглого столу. Презентації доповідей за тематичними напрямами круглого столу проводилось вперше в онлайн форматі. Форми участі були такі: виступи, доповіді, презентації, запитання та обговорення. Робота під час онлайн-круглого столу була організована на високому рівні. Участь у науковому зібранні подарувала всім учасникам та організаторам незабутні враження, стала невичерпним джерелом нових перспективних ідей, для продовження у науковому дослідженні. Дуже дякую за доповіді, душевний настрій і цікаві теми!»

Ст. викладач В’ячеслав Шмельов:

Переважна більшість студентів підійшли до питання дуже відповідально і підготували прекрасні, інформаційно насичені презентації. Візуальна інформація повно розкривала тематику презентації кожного студента.

Треба відзначити професійність багатьох студентських робіт. Вважаю доцільним і надалі використовувати подібну платформу для таких заходів. Така комунікація необхідна як доповідачу, так і іншим студентам і навіть викладачам.

Пророблена велика робота і вона обов’язково дасть свої результати. Треба зауважити, що використання передових комп’ютерних технологій в подальшому є чи не єдиним шляхом до освоєння азів наукової роботи і набуття навичок в проєктній діяльності майбутнього дизайнера».

Ст. викладач Ольга Приступа:

«Теми наукових робіт мають перспективи щодо подальших досліджень та можуть стати об’єктами для дипломного проєктування.

Можна відзначити наступні доповіді:

Лідії Созонік за ґрунтовне дослідження та універсальність застосування отриманих результатів як у графічному дизайні, так в дизайні середовища, так і в інформаційному дизайні;

Зоряни Кузнєцової за поєднання у науковому дослідженні мистецької цінності скульптури та її ролі як дизайнерського засобу організації середовища;

Катерини Дубняк за чітко структуровану доповідь, володіння науковим матеріалом, гарним ілюстративним супроводом;

Діани Фалат, яка зуміла знайти тему, яка зацікавила новизною технік живопису. Окремі аспекти сучасних технік малярства доцільно використати у навчальному процесі підготовки дизайнерів з дисципліни «Живопис».

Ст. викладач Руслан Чугай:

«В «День науки» відбувся «Онлайн-круглий стіл «Мистецтвознавчі та культурологічні аспекти дизайну», де було жваво  обговорено виступи та актуальні питання різних сфер дизайну під час інтерактивної дискусії. Тема круглого столу актуальна, адже ми переходимо у новий формат роботи. Онлайн-зустріч справила велике мотиваційне враження, надихнула на проведення дистанційної наради із викладачами кафедри, сприяла бажанню поділитися досвідом та спланувати подальшу роботу».

Асистент Ольга Романюк:

«Не зважаючи на дистанційну форму проведення конференції, у ній приймали активну участь студенти кафедри дизайну та викладачі кафедри.

Студентами були представлені доповіді, у яких був розміщений основний зміст наукових досліджень. Тематика представлених студентських доповідей висвітлювала сучасні актуальні питання різних сфер дизайну. Окремі студентські доповіді викликали жвавий інтерес і обговорення.

Загалом конференція відбулася в найкращих традиціях кафедри дизайну і засвідчила високий рівень підготовки студентів кафедри, активну участь і професіоналізм викладачів кафедри.

Доцент Христина Хворост:

«Конференція пройшла технічно оптимізовано, відчувалась дружня та креативна атмосфера. Презентації надали можливість чітко прослідкувати рівень підготовленості до конференції студентами, об’єктивність оцінювання відповідала прямопропорціності підготовлених доповідей та презентацій. Звісно у мене були свої «улюблені доповіді», які порадували фаховістю, рівнем підготовки та креативним скурпульозним підходом до викладу матеріалу. Студентам було наглядно чітко видно, до чого прагнути ще, дивлячись на презентації колег.

Дякую усім студентам та колегам за чудово і змістовно проведений час. Такі конференції варто проводити у онлайн-режимі частіше. Бажаю успіхів у подальшому професійному розвитку!».

Наталія Скляренко, завідуюча кафедри дизайну Луцького НТУ