Онлайн-урочистості з нагоди Днів науки 2020 у Луцькому НТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбулося щорічне відзначення Днів науки. Загальнодержавні карантинні заходи не стали на заваді проведення традиційних урочистостей, отож завдяки ресурсам онлайн-спілкування та платформі Zoom керівна ланка Луцького НТУ привітала науково-педагогічний колектив та студентство передового технічного ЗВО зі святом.

Передували урочистій церемонії чимало наукових заходів, які вдалося презентувати в онлайн режимі. Це зокрема, різного роду онлайн-конференції, круглі столи, дискусійні майданчики та демонстрація науково-дослідних лабораторій Луцького НТУ, в рамках проекту «Науковий квартал». Надзвичайно приємно відзначити, що усі вони оснащені новітнім обладнанням провідних світових компаній, містять засоби не лише для теоретичних занять, але й для надання студентам практичних навичок та вмінь. Кожна із лабораторій по-особливому цікава та унікальна, а деякі з них навіть є ексклюзивними не лише на теренах Волині.

Крім того, у Луцькому НТУ були презентовані теми, що пройшли Конкурсний відбір та отримають фінансування із бюджету ЗВО. Це рекомендовані до виконання конкурсно-експертною комісією шість проектів, в ході реалізації яких будуть вирішуватись проблеми економіки, екології, будівництва, харчової галузі та матеріалознавства, а також будуть отримані наукові результати та науковий доробок у вигляді статей у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science, монографій, статей у фахових виданнях України, патентів. Варто наголосити, що Конкурс реалізований за ініціативи та всебічного сприяння ректора Луцького НТУ Петра Савчука.

Водночас, впродовж Днів науки було офіційно відкрито лабораторію «Мобільного зв’язку» кафедри електроніки та телекомунікацій.

Це лише частина із того переліку заходів, які відбувалися у Луцькому НТУ, адже кожного дня, у дистанційному режимі науковці, викладачі та студенти усіх факультетів були залучені до конференцій, круглих столів, семінарів та дискусійних клубів.

Сьогодні ж, у ході урочистого засідання привітав учасників заходу та подякував професорсько-викладацькому складу та студентам ЗВО за значний вклад у розвиток науки і освіти та за значні здобутки ректор Луцького НТУ Петро Савчук:

«Безумовно в Україні кожен день має відношення до науки, адже щодня багато науковців проводять дослідження, народжують ідеї, винаходять та відкривають щось нове. Це і є творення науки.
Якщо говорити про Луцький НТУ, то мені важко уявити наш університет без наукових досліджень, наших лабораторії та надзвичайно потужних науковців.  Наука – це те, що впливає на добробут кожного з нас, це основа розвитку економіки і покращення виробничих відносин; вона дає мотивацію до створення чогось створення продуктів, які стануть надбаннями поколінь.

Наш  університет робить особливий акцент на розвиток науки. Про це говорить не лише наш рейтинг у всеукраїнських та міжнародних рейтингах, але й наші студенти підтверджують це. Ми потрапили у Топ-10 ЗВО за кількістю перемог та призових місць по результатам різноманітних конкурсів та олімпіад. Вважаю, що це достойний показник якості».

«У цей день хочу подякувати усьому колективу Луцького НТУ за вагомий внесок у науковий потенціал України та розвиток нашого ЗВО, зокрема. Вітаю усіх зі святом, впевненого нам руху уперед, розвитку нам та високих результатів», - додав ректор.

Долучилася до вітального слова заступниця голови Волинської ОДА Тетяна Щербак. Вона привітала колектив Луцького НТУ  із Днями науки та зазначила:

«Незважаючи на те, що я не місцева, але мені надзвичайно приємно, що на Волині існує такий осередок, де творяться ідеї і, незважаючи на перешкоди, ви впевнено розвиваєтеся та робите вагомий вклад у розвиток наукової сфери.

Тож, насамперед, у такий складний період, бажаю усім міцного здоров’я, а ще творчості, яка буде вас надихати на нові звершення, нехай енергія б’є ключем, заряджає вас і ваших студентів; терпіння вам та перемог на вашому нелегкому шляху до результату».

Продовжив вітальну промову проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук:

«Щиро радий долучитися до вітального слова. Вітаю усіх причетних до світу науки із професійним святом, бажаю наснаги та звершень світового масштабу».

Потому проректор продемонстрував слайд-презентацію «Досягнення Луцького національного технічного університету з наукової та науково-технічної діяльності».

Згодом ректор відзначив професорсько-викладацький склад грамотами за вагомий внесок у розвиток національної освіти, зміцнення науково-технічного потенціалу університету, підготовку кваліфікованих фахівців, високий професіоналізм та з нагоди Дня науки. Отримали грамоти й студенти переможці Всеукраїнських конкурсів наукових робіт.

Детальніше за посиланням:

На завершення заходу, не зраджуючи традицій, попри карантин, для присутніх на онлайн-урочистостях пролунав музичний дарунок. Сьогодні своє вітання у звучанні саксофону подарував декан факультету КНІТ Ростислав Редько.

Ілона Карпюк та Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity/media_set/?set=a.1552833681537343