Педагогіка – мистецтво творити людину
Нині основним завданням якості освіти є вдосконалення системи професійної підготовки педагога. І, зважаючи на це, однією з цілей на сучасному етапі повинна бути готовність викладача впроваджувати в освітній процес інноваційні підходи, розвивати свою професійну компетентність задля виховання повноцінної особистості.
Cаме з цією метою 15–16 вересня 2015 року в стінах Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходив тематичний короткостроковий семінар «Запровадження сучасних методів навчання дорослих у системі підвищення кваліфікації». Учасникам семінару до розгляду було запропоновано наступні теми:
1. Теорія та методика сучасної лекції як форми навчання.
2. Форми залучення слухачів до обговорення дискусійних питань і проблем.
3. Методика проведення навчального тренінгу в системі підвищення кваліфікації фахівців.
Від факультету обліку та фінансів Луцького НТУ участь в семінарі взяла доцент кафедри банківської справи Наталія Чиж. Фахівець долучилась до обговорення можливості інтерактивної взаємодії викладача і студентів, підготовки та використання презентації, прийомів активізації слухачів під час лекції тощо.
Крім того, головний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України Олена Пометун (доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України) провела з учасниками семінару тренінг на одну з тем управлінської діяльності.
Наталія Корецька,
заступник декана
факультету обліку та фінансів