Перейти до основного вмісту

Перша «туристична» конференція в Луцькому НТУ

Розвиток туризму в Україні та світі істотно впливає на такі сектори економіки, як транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів широкого вжитку, та є одним з найперспективніших напрямів структурної перебудови економіки, що підтримує національні традиції, стимулює розвиток народних промислів.

Надзвичайно важливим і необхідним є проведення наукових заходів для обговорення та ефективного вирішення проблем, пов’язаних із розвитком туризму в Україні. За результатами проведення таких конференцій учасниками виробляються конкретні теоретичні та практичні рекомендації. Саме тому 22-23 травня 2015 року в Луцькому НТУ (Луцьк  с. Світязь Шацького району Волинської області) відбулась І Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи розвитку туризму в Україні та світі».

 

Метою конференції є висвітлення головних тенденцій розвитку туризму, розширення міжуніверситетських зв’язків задля поліпшення якості підготовки фахівців у галузі туристичного, ресторанного та готельного бізнесу. Аналіз перспектив розвитку туризму має проводитися з урахуванням сучасних світових тенденцій та нагромадження досвіду як під час кризи, так і у післякризовий період та обмін інформацією, що становить взаємний інтерес професійного спілкування між теоретиками, практиками та молодим поколінням фахівців.

Партнерами Луцького національного технічного університету в конференції стали Мукачівський державний університет, Львівський державний університет фізичної культури, Черкаський державний технологічний університет та вищі навчальні заклади Білорусії, Польщі, Словенії та Молдови.

 


Вітали гостей та зичили успіху в роботі в.о. ректора Луцького НТУ Зоряна Герасимчук та проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах. «На жаль, на фоні світового туризму, який набирає потужностей швидкими темпами, Україна виглядає досить скромно. Сьогодні наші громадяни є інвесторами зарубіжних країн, що є одним з найболючіших питань всієї туристичної галузі. Вихід із кризи та підвищення авторитету туристичної індустрії передбачає пошук нових інноваційних підходів до формування та усвідомлення соціальної відповідальності всіх учасників процесу замовлення, створення та споживання туристичних продуктів», – зазначила у вступному слові завідувач кафедри туризму та безпеки рекреаційної діяльності Луцького національного технічного університету, доктор економічних наук Людмила Матвійчук.

 

Про започатковані проекти, роботу в галузі та перспективи туристичного бізнесу на Волині доповіла начальник управління туризму та промоції міста Наталія Бунда. «Туризм – це стиль життя. І щоб галузь, яка завжди розвивалася лише на громадських засадах, працювала відмінно, необхідно бути впертим і наполегливим. Луцьк претендує на міжнародну арену, адже ми теж творили східноєвропейську ідентичність як і інші пердставники націй», – наголосила запрошена.

О. Мілашовська, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри готельно-ресторанної справи (Мукачівський державний університет) зазначила, що місце транскордонного співробітництва в регіональному розвитку визначається його здатністю до мобілізації та ефективного використання існуючого потенціалу прикордонних регіонів і територій, а також до оптимального поєднання можливостей та ресурсів прикордонних регіонів.

«Туристична галузь перебуває під впливом зростаючої регіональної, національної та міжнародної конкуренції. Якщо регіон не сприятиме розвитку й інвестуванню туристичної галузі, його мешканці втратять ті переваги, які притаманні Вінниччині і цими перевагами скористаються інші регіони-конкуренти»,  наголосив у своїй доповіді І. Волошин, доктор географічних наук, професор (Львівський державний університет фізичної культури, кафедра туризму).

Учасники конференції за результатами обговорення сформували нові дієві теоретичні та практичні рекомендації, що будуть втілені у життя. І міжнародна науково-практична конференція «Перспективи розвитку туризму в Україні та світі» сприяла як розвитку туристичної галузі загалом, так і підготовці її майбутніх кадрів.

Галина МИКИТЮК