Першокурсників Луцького НТУ
«посвятили» у студенти

Новий навчальний рік в Луцькому національному технічному університеті розпочався по-особливому врочисто і символічно. Адже свято першовересня новоспечені студенти разом з батьками та наставниками зустрічали в замку Любарта, який у всі час консолідував кращі європейські уми та традиції на волинській землі.

Для виконання Державного Гімну України було запрошено військовий духовий оркестр. Під звуки замкових дзвонів розпочалося свято справжнім театральним дійством: сам князь Любарт завітав до студентів першого курсу Луцького НТУ, щоб привітати їх з початком навчання. Він і вручив ректору Петру Савчуку козацьку булаву – своєрідний  символ влади.

Молоде покоління з новим етапом у житті вітали ректор Луцького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Петро Савчук, голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, Луцький міський голова Микола Романюк, канцлер Люблінської Політехніки Веслав Сікора. Ведучою заходу була Вікторія Жуковська з радіостанції «СІД  FM».

Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук побажав першокурсникам терплячості та наполегливості, досягнення поставлених цілей.  «Щоб стати справжнім професіоналом, проявити навички і вміння, які ви здобудете під час навчання в університеті, необхідно багато працювати», – зазначив Петро Савчук.

Звертаючись до молоді, Микола Романюк зазначив, що на сьогодні є високою затребуваність технічних спеціальностей на ринку праці. До слова, міський голова теж є випускником Луцького НТУ.

Опісля привітань поважних гостей, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл разом з духовенством благословили студентів та викладачів на успішний початок нового навчального року, щедро покропивши присутніх свяченою водою.

Під час проведення дійства на території замку діяли виставки наукових розробок і досягнень кафедр, лабораторій Луцького НТУ, а також підприємств, які спеціалізуються на виготовленні продукції з металу. Пригощав гостей смаколиками та дарував приємну прохолоду у спекотний перший день осені готельно-ресторанний комплекс «Зелений Гай».

Одразу після офіційної частини на гостей дійства чекала святкова концертна програма. Учасниками програми стали гурт «ФлайzZzа», волинська співачка Галина Конах, артисти Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Дмитро Мельничук та Олена Ластівка, «Міні-міс світу-2015» Анна Климовець. Виступили для численної публіки вихованці школи бойового гопака «Герць». Танцювальний номер «Повзунець» та пісенні номери підготували учасники художньої самодіяльності Луцького НТУ, зокрема, фольклорний ансамбль «Намисто». А гурт лицарів Луцького замку інсценізував справжні бої з часів Середновіччя, чим немало привернув увагу хоч і зморену спекою, та задоволену публіку.

Галина МИКИТЮК