Практичний погляд на зміни в нормативному забезпеченні бухгалтерського обліку

16 травня кафедрою обліку і аудиту, в рамках проведення ХІІ Всеукраїнського фестивалю науки у Луцькому НТУ, презентовано науковий семінар «Зміни в нормативному забезпеченні бухгалтерського обліку: практичний погляд». Актуальність обраної тематики семінару визначена практикою ведення бухгалтерського обліку господарської діяльності суб’єктів господарювання на підставі застосування значної кількості правових норм, закріплених як в міжнародних, так і в національних законодавчих документах.

Учасниками науково-практичного семінару стали викладачі кафедри обліку і аудиту та студенти груп ОПм-51, ОА-31, ОПС-11. Увага учасників семінару була зосереджена на необхідності правового забезпечення бухгалтерського обліку та своєчасного реагування на його зміни.

Під час семінару: переглянута судова практика щодо розгляду податкових справ в контексті зміни Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», визначені проблеми впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності суб’єктами малого підприємництва, проаналізовано новації в регламентуванні та обліку касових операцій, розглянуто нові норми нормативного забезпечення діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, проведено аналіз змін постанови про Правила бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України, визначено вимоги вітчизняного та міжнародного законодавства щодо змісту облікової політики для цілей оподаткування, розглянуто зміни щодо порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, визначено облікове забезпечення діяльності кредитних спілок.

Варто пам’ятати, що зміни в нормативному забезпеченні бухгалтерського обліку не обходяться без сюрпризів. Саме тому, на завершення наукового семінару було акцентовано увагу на основні зміни, які слід очікувати бухгалтерам у майбутньому. Зокрема, облікові новації – 2018 значною мірою пов’язані з потребою імплементувати в українське законодавство норми, прийняті в міжнародній обліковій практиці. А це в свою чергу сприятиме підвищенню кваліфікації бухгалтерів та допоможе стати їм більш професійними та цінними для свого підприємства.

Ірина Ткачук,

доцент кафедри обліку і аудиту