Перейти до основного вмісту

Про ресторанний бізнес і специфіку власної справи: майстер-шеф Володимир Юрін в ЛНТУ

Кухар і майже бізнесмен Володимир Юрін зустрівся зі студентами Луцького НТУ, аби розповісти про роботу кулінара, специфіку ведення власної ресторанної справи, таланти у приготуванні страв від шефа і вічне протистояння «кухні та залу».

Студенти та викладачі мали нагоду поспілкуватися із особливим гостем, адже волинянин Володимир Юрін – фіналіст третього сезону телевізійного кулінарного шоу «Майстер Шеф. Професіонали».

За освітою кулінар – інженер електроприладів, утім за покликом душі уже понад 12 років працює у сфері громадського харчування, працював кухарем у низці відомих сіткових закладів та відкрив крафтову піцерію, розвитком якої нині і займається.

Ініціатором та організатором зустрічі став факультет митної справи, матеріалів та технологій. Зокрема, учасниками заходу були студенти кафедри технологій і обладнання переробних виробництв і кафедри туризму та готельно-ресторанної справи.

Тож, передусім, привітали лектора у стінах ЛНТУ та побажали студентам цікавої і пізнавальної бесіди декан факультету ММТ Валентина Ткачук і професор кафедри ТОПВ Ігор Дударєв. Вони наголосили, що зустріч із досвідченим кухарем надто важлива при підготовці молодих спеціалістів, а тому закликали молодь бути активними і намагатися дізнатися максимум про обрану ними професію.

В ході вільного спілкування Володимир Юрін розповів про становлення себе як кухаря, попри те, що у родині цією справою не займався ніхто і освіту здобував він у зовсім іншому, технічному, напрямку. Утім в 22 роки зрозумів, що кухня – це його територія і наполегливо працював над вивченням цієї творчої справи і професійно вдосконалювався.

Попрацювавши у закладах відомих сіток, спікер каже, набрався досвіду та майстерності і вирішив спробувати свої сили у кулінарному шоу. Хоча, зазначає, що проект таки більше спрямований на розвагу глядачів, аніж професійне зростання, утім учасники шоу чимало дізналися нового, познайомилися між собою та досі контактують й обмінюються досвідом. Усі досягнення і напрацювання дозволили активному кухареві відкрити власну справу і тепер він утримує крафтову піцерію неподалік Луцька.

Студенти активно допитувалися, яких компетенцій їм варто набути, аби успішно працевлаштуватися, за якими критеріями шеф-кухарі та роботодавці обирають молодих фахівців, де знайти капітал для відкриття власної справи тощо. Лектор охоче ділився власним досвідом із молоддю, утім найбільше наголошував, що навчання і наполеглива праця – передусім. За словами Володимира Юріна, надзвичайно важливо навчатися і прагнути розвитку у своєму напрямку, а також наполегливо і важко працювати, адже попри усі стереотипи кухня – надзвичайно важка і ненормована робота. Він також додає, що неабияку роль відіграє якість продукції, яку пропонують клієнтам кухарі, адже саме це і є головним критерієм оцінки закладу та формулою його успішного функціонування.

Наостанок, майстер-шеф побажав студентам подорожувати і пізнавати світ, вдосконалюватися і відкривати для себе нові можливості, запозичувати досвід інших фахівців та вибудовувати культуру харчування. За його словами, важливо пізнавати усе нове, використовувати кращі світові практики і намагатися впроваджувати їх в Україні,а відтак, працюючи у власній державі, робити свій професійний внесок у її розбудову.

Дякуємо організаторам заходу та цікавому спікеру за неординарну зустріч і можливість дружнього спілкування та обміну досвідом!

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1818964684924240