Розвиток дорадчих служб в Україні набирає неабиякого розвитку, адже однією з умов вступу України до Євросоюзу, в питанні сільськогосподарського виробництва, є забезпечення надання дорадчих послуг для агровиробників. Успішна робота сільськогосподарського дорадника пропорційно залежить від двох основних факторів – професіоналізму та вміння навчати. Саме для підвищення рівня компетенцій та отримання практичних навиків дорадникам для навчання був організований стаді-тур в Латвійський сільський консультаційний та освітній центр для українських дорадників, а представники були з 11 областей України, зокрема делегатом був і професор кафедри агрономії, доктор економічний наук Анатолій Шворак.

Латвія

Навчання відбулось в рамках програми «Навички дорадників в ефективній організації трансферу знань та інновацій через демонстрації», що відбувся з 14 по 21 жовтня 2023 року в рамках проєкту «Promoting the competitiveness of smal and medium-size farmers throught the Real Demonstration Method for Innovations and Knowledge Transfer in Crop and Livestosk Production», що підтримується Міністерством закордонних справ ЛатвійськоїРеспубліки в рамках програми «Support of Development Cooperation Projects in designated recipient coutries», та реалізується Латвійським центром сільських консультацій та освіти Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України.

ЛатвіяЛатвія

На завершення поїздки делегатам підготували неймовірно пізнавальну екскурсію в кооператив LATRAPS - більше 1100 учасників із загальним земельним банком у 300 тисяч гектарів, власна дистрибуція техніки, ЗЗР, добрив, послуги страхування і це ще не увесь перелік того, чим займається кооператив.

ЛатвіяЛатвіяЛатвія

Основний акцент навчання був зроблений на організацію та проведення демонстраційних показів для виробників. Отримані нові знання та навики зроблять роботу дорадників ефективнішою. Підтримка латвійських колег у розвитку української дорадчої служби є частиною великої підтримки, яку надає сьогодні латвійський народ Україні.

Латвія

Кафедра агрономії