Розвиток дорадчих служб в Україні набирає неабиякого розвитку, адже однією з умов вступу України до Євросоюзу, в питанні сільськогосподарського виробництва, є забезпечення надання дорадчих послуг для агровиробників. Успішна робота сільськогосподарського дорадника пропорційно залежить від двох основних факторів – професіоналізму та вміння навчати. Саме для підвищення рівня компетенцій та отримання практичних навиків дорадникам для навчання був організований стаді-тур в Латвійський сільський консультаційний та освітній центр для українських дорадників, а представники були з 11 областей України, зокрема делегатом був і професор кафедри агрономії, доктор економічний наук Анатолій Шворак.
![Латвія](/sites/default/files/inline-images/IMG_7287.jpeg)
Навчання відбулось в рамках програми «Навички дорадників в ефективній організації трансферу знань та інновацій через демонстрації», що відбувся з 14 по 21 жовтня 2023 року в рамках проєкту «Promoting the competitiveness of smal and medium-size farmers throught the Real Demonstration Method for Innovations and Knowledge Transfer in Crop and Livestosk Production», що підтримується Міністерством закордонних справ ЛатвійськоїРеспубліки в рамках програми «Support of Development Cooperation Projects in designated recipient coutries», та реалізується Латвійським центром сільських консультацій та освіти Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України.
![Латвія](/sites/default/files/inline-images/IMG_7288.jpeg)
![Латвія](/sites/default/files/inline-images/IMG_7289.jpeg)
На завершення поїздки делегатам підготували неймовірно пізнавальну екскурсію в кооператив LATRAPS - більше 1100 учасників із загальним земельним банком у 300 тисяч гектарів, власна дистрибуція техніки, ЗЗР, добрив, послуги страхування і це ще не увесь перелік того, чим займається кооператив.
![Латвія](/sites/default/files/inline-images/IMG_7290.jpeg)
![Латвія](/sites/default/files/inline-images/IMG_7291.jpeg)
![Латвія](/sites/default/files/inline-images/IMG_7292.jpeg)
Основний акцент навчання був зроблений на організацію та проведення демонстраційних показів для виробників. Отримані нові знання та навики зроблять роботу дорадників ефективнішою. Підтримка латвійських колег у розвитку української дорадчої служби є частиною великої підтримки, яку надає сьогодні латвійський народ Україні.
![Латвія](/sites/default/files/inline-images/IMG_7293.jpeg)
Кафедра агрономії