Перейти до основного вмісту

Психологічна підтримка й допомога особистості у складних обставинах військового часу є наріжним каменем роботи практичних психологів, соціальних працівників і педагогів. Багато уваги приділяється готовності цивільного населення до поведінки у нових надзвичайних ситуаціях. Чимало різноманітних рекомендацій, дописів можна зустріти як в Інтернет-джерелах, так і в засобах масової інформації. Наша держава та уряд дбають про повноцінний захист своїх громадян, постійно інформуючи населення про правила поведінки у важкий воєнний час.

Також знайти корисні поради і отримати реальну безоплатну психологічну допомогу та підтримку можна у Луцькому національному технічному університеті (https://lntu.edu.ua/uk/pro_nas/konsultativni-poslugi-ta-psihologichna-pidtrimka).

психологія

На сайті психологічної підтримки і допомоги створено  рубрику «Психологічна допомога під час війни», де можна знайти необхідну й корисну інформацію. Насамперед, подано номера телефонів психологів, медиків, юристів та інших спеціалістів, які цілодобово консультують і надають підтримку особам, що звертаються за допомогою; як вітчизняних, так і зарубіжних практиків – ізраїльських, американських, польських, які безоплатно готові працювати з дорослими та дітьми, які постраждали внаслідок військового вторгнення.

В лаконічній формі подано корисні поради: як опанувати себе в критичних умовах, як допомогти близьким та підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах. Фахівцями виділено основні моменти негативних емоційних переживань: як боротися з перевтомою, як впоратись з панікою та тривогою, як боротись з апатією та ін. і описані шляхи виходу з них.

Також акцентовано увагу на особливостях роботи з дітьми в умовах воєнного стану (рубрика «Як допомогти та підтримати дітей»).

психологія

У гуртожитках, місцях проживання переселенців, на сайті університету, на дошці оголошень факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій розміщено оголошення про надання психологічних консультації і допомоги цивільному населенню та переміщеним особам. 

Крім того, 19-20 травня 2022 року на факультеті цифрових, освітніх та соціальних технологій відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціальна допомога і соціальна робота: виклики сучасності» (за міжнародної участі), де значна увага приділялась питанням соціально-психологічної допомоги населенню в умовах воєнного стану (секції: Соціальний захист населення в умовах воєнного стану; Соціальна психологія. Психологічні прийоми та практики у роботі з клієнтами; Організація безпеки праці в умовах воєнного стану https://drive.google.com/file/d/1RVfZg05qidP_gMuWiwkNZZISJM-yOLRB/view?usp=sharinghttps://lntu.edu.ua/uk/media/sotsialna-sfera-pered-vyklykamy-suchasnosti-vseukrayinska-naukovo-praktychna-konferentsiya-v).

психологія

З 02.05 по 05.05.22 р. доцентом кафедри соціогуманітарних технологій, кандидатом психологічних наук, Надією Савчук пройдено тренінговий курс «Психологічна підготовка та дії цивільного населення у воєнних умовах». Його головною метою є формування психологічної готовності цивільного населення до дій в умовах війни, надання  алгоритму дій у складних ситуаціях, сприяння вирішенню завдань, що можуть виникнути під час воєнних дій на території України.

У процесі навчання передбачено формування психологічної готовності, підвищення готовності до дій у воєнних умовах шляхом розвитку фізичних вмінь та удосконалення вже набутих навичок та вмінь; формування готовності до перенесення екстремальних фізичних і психологічних навантажень у період ведення бойових дій; виховання морально-вольових якостей; формування та вдосконалення командних, організаційно-методичних навичок і вмінь особистості. 

За запитом передбачається проведення відповідних занять із цивільним населенням. 

психологія

Надія Савчук, доцент кафедри соціогуманітарних технологій