Перейти до основного вмісту

19-20 травня 2022 р. на факультеті цифрових, освітніх та соціальних технологій (організатори – кафедра соціогуманітарних технологій та кафедра цивільної безпеки) в онлайн-режимі відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціальна допомога та соціальна робота: виклики сучасності» (за міжнародної участі).

Співорганізаторами конференції виступили: Черкаський державний технологічний університет та Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка та роботодавці-партнери ЛНТУ. Модератором заходу виступила завідувач кафедри соціогуманітарних технологій, к.і.н., доцент Оксана Жук.

конференція

 

У роботі конференції взяли участь 107 представників університетів та практики з міст: Луцьк, Київ, Черкаси, Харків, Львів, Кременець, Тернопіль, Умань, Дубляни, Володимир, Ківерці, с. Вишнів (Волинська область), а також науковці і практики з Польщі та Німеччини.

З вітальним словом до учасників конференції виступила ректор ЛНТУ, д.е.н., професор Ірина Вахович, яка відзначила актуальність проблематики конференції, а також важливість сфери соціального захисту, особливо в умовах воєнного стану.

 

конференція

 

У відкритті конференції взяли участь: декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій, к.т.н., доцент Галина Герасимчук; директор Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторія Майборода; завідувач кафедри соціального забезпечення ЧДТУ, к.е.н., доцент Інна Журба; в.о. начальника відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Волинській області Катерина Гуляр.

На пленарному засіданні з доповідями виступили як представники державних структур: Світлана Мишковець, начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Волинській області «Соціальні виплати: як отримати в умовах воєнного стану»; Роман Романюк, к. е. н., директор Волинського обласного центру зайнятості «Проблеми ринку праці в умовах воєнного стану», так і науковці – Надія Дулеба, к.е.н., доцент кафедри «Економіка», Національний транспортний університет (м. Київ) «Соціально-економічна політика держави та її взаємозв’язок з економічною безпекою».

 

конференція

 

конференція

 

конференція

 

Велике зацікавлення викликали виступи іноземних колег, присвячені проблемам адаптації українських переселенців у Польщі та Німеччині: Jacek Szczot, Profesor, Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich, Konin «Praca zawodowa podstawą integracji społecznej uchodźców z Ukrainy»; Ольга Тибор, голова ГО «Товариство німців Волині»  «Проблеми адаптації українських біженців в Німеччині (на прикладі Федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія)».

 

конференція

 

конференція

Доповіді, представлені на конференції, стосувалися аналізу пріоритетних напрямів розвитку соціальної сфери в Україні, питань євроінтеграції України, механізмів залучення соціальних ресурсів громадянського суспільства для забезпечення соціальної безпеки громадян України, вдосконалення політики надання соціальних допомог населенню.

Через російську агресію в Україні та запровадження воєнного стану соціальні проблеми суттєво загострилися, зокрема, різко зросла чисельність вимушених переселенців, що поставило перед системою соціального захисту та соціального забезпечення нові соціальні виклики. Тому значна увага під час роботи конференції була приділена питанням соціального захисту, соціально-психологічній підтримці населення та організації безпеки праці в умовах воєнного стану. Було висвітлено соціально-економічні проблеми зайнятості населення на вітчизняному ринку праці на даний час.

Під час роботи конференції було проведено круглий стіл «Практичні аспекти підготовки фахівців сфери соціального захисту, психології та інклюзивної освіти» (модератор – д.політ. н., професор кафедри соціогуманітарних технологій Валентин Малиновський).

конференція

 

конференція

 

конференція

 

конференція

 

В межах круглого столу відбулось обговорення освітніх програм кафедри. Зокрема, в обговоренні ОПП  «Соціальне забезпечення» першого (бакалаврського) та «Управління в системі соціального забезпечення» другого (магістерського) рівнів взяли участь науковці: Галина Герасимчук, декан ФЦОСТ, к.т.н., доцент; Інна Журба, завідувач кафедри соціального забезпечення, к.е.н., доцент (Черкаський державний технологічний університет); Вікторія Сичова, д.н. з держ. упр., професор, професор кафедри соціології управління та соціальної роботи (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, м. Харків) та практики – Світлана Мишковець начальник ГУ Національної соціальної сервісної служби у Волинській області; Роман Романюк, директор Волинського обласного центру зайнятості, к.е.н.; Галина Кучер, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, к.е.н.

До обговорення освітніх програм «Психологія» першого (бакалаврського)  та «Освітні/педагогічні науки. Інклюзивна освіта» другого (магістерського) рівнів долучились: співзасновниці Центру корекційного розвитку для особливих дітей «Сходинка в майбутнє» -  вчитель-дефектолог, олігофренопедагог Литвин Н.І. та психолог Сойко О.В.; директор Інклюзивно-ресурсного центру Луцької міської ради Танський О.О.; вчитель-методист Луцького навчально-методичного комплексу № 9 Шестакова Н.Б.; вчитель географії Луцького навчально-реабілітаційного центру Ройко Н.І., а також викладачі та здобувачі кафедри.

 

Оксана Жук, Оксана Сільвестрова,

кафедра соціогуманітарних технологій