Ректор Луцького НТУ прозвітувала про діяльність у 2020 році

У Луцькому НТУ відбулася конференція трудового колективу, під час якого професорсько-викладацький склад та працівники університету заслухали звіт ректора за 2020 рік.

Зустріч відбулася в онлайн-форматі за допомогою платформи Zoom.

Перш за все, ректор Луцького НТУ Ірина Вахович подякувала колективу за спільну, злагоджену роботу і висловлену їй довіру під час обрання на посаду очільника ЗВО. Ірина Вахович приступила до виконання обов’язків ректора лише два місяці тому, утім згідно з вимогами законодавства, прозвітувала про діяльність університету за підсумками року.

Отож, ректор представила до уваги колективу динаміку рейтингування. Зокрема, у 2020 році Луцький НТУ посів 64-у сходинку у рейтингу «ТОП-200 Україна», а також піднявся до 38-ї позиції у Ranking WEB of Universities (Ukraine).

За словами Ірини Вахович, в університеті покращується частка докторів наук та існує гарна тенденція щодо присвоєння вчених звань. Так, у 2020 році число кандидатів наук у Луцькому НТУ становить 329 осіб та 45 докторів наук. Також впродовж року було присвоєна 20 вчених звань доцента та 6 – професора.

Позитивними показниками, додає ректор, відзначився період вступної кампанії, адже цьогоріч на навчання до Луцького НТУ заяви подали 7475 вступників на бакалаврат та 1359 осіб – на магістратуру. Утім, задля покращення результатів зарахування, ректор наголошує на важливості посилення профорієнтаційної роботи.

За показниками у розрізі факультетів, найбільше зарахованих вступників на факультеті комп’ютерних наук та інформаційних технологій, на машинобудівному факультеті та на факультеті бізнесу.

Щодо наукової діяльності, у 2020 році за рахунок коштів загального фонду державного бюджету фінансувалися дві науково-дослідні роботи. Крім того, реалізовувалися проекти конкурсного відбору Луцького НТУ, зокрема, придбано дороговартісний спектрометр IRAffinity-1 японської фірми Shimadzu. У нашій державі таке обладнання є лише в Інституті фізики НАН України (Київ), а відтепер і у Луцьку.

Продовжує розвиватися і студентська наука, хоча на певні показники вплинув загальнодержавний карантин. Утім, впродовж року 58 студентів стали учасниками Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та 36 із них – переможцями.

Зростає кількісний показник академічної мобільності на факультетах. Протягом 2020 року міжнародна академічна мобільність реалізувалася в більшості випадків дистанційно.

До того ж, активно здійснюється залучення на навчання іноземних студентів. Нині у Луцькому НТУ здобувають освіту 26 іноземців.

Крім того, Ірина Вахович прозвітувала щодо фінансових надходжень та використання коштів, а також доповіла про реалізовані заходи з утримання та розвитку інфраструктури.

Заслухавши звіт ректора, учасники конференції одноголосно його затвердили, визнавши задовільним.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції