Перейти до основного вмісту

Сакральна спадщина очима молоді: студенти ЛНТУ вивчали напрямки паломницького туризму

24 березня студенти спеціальності «Туризм» знайомилися із можливостями використання об’єктів сакральної спадщини у галузі туризму. В рамках дисципліни «Спеціалізований туризм», молодь опрацювала основні напрямки та центри паломницького туризму в Україні та світі. До слова, 4 з 7 об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні безпосередньо пов’язані із сакральною архітектурою.

Як зазначила доц. кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Юлія Дащук: «Потенціал сакральної спадщини не лише Волині, а й України, є просто колосальним. І саме туристична галузь є тією платформою, через яку ми можемо презентувати цей потенціал широкому колу зацікавлених осіб».

В рамках зустрічі студенти ознайомилися із об’єктами показу в рамках організації паломницьких турів, а також отримали практичні знання роботи паломницьких центрів. Специфіку роботи останніх розглянули на прикладі Центру туристичної інформації та паломництва «Zhydychyn Center», який діє при Свято-Миколаївському Жидичинському монастирі. До слова, студенти мають можливість проходити стажування у Центрі та отримувати практичні навички роботи із об’єктами сакральної спадщини.

Особливе захоплення у молоді викликали інноваційні методи промоції об’єктів паломницького туризму – ЗD листівки сакральної архітектури Pocket City. Побачити у смартфоні цифрову ЗD модель старовинного палацу чи храму – сучасна технологія, яка допомагає туристу ставати ближчим до об’єктів сакральної спадщини.

За результатами зустрічі було прийнято колегіальне рішення колективу кафедри та студентства про організацію та проведення екскурсійного туру у Жидичинський монастир.

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи