Перейти до основного вмісту

Сформуй свою особистість самотужки

«Кожен є відповідальним за формування своєї особистості, за свою долю…» – таким основним лейтмотивом стало гасло проведеного 7 квітня тренінгу-семінару для студентів груп МЕ–11, МК–11 та УП–11 факультету бізнесу.

Лектор проведеного заходу – Захар Михайлович Ткачук – голова правління СМГО «Молодіжна платформа», голова ВМГО «УНМ», акцентував увагу присутніх в аудиторії студентів на світовому досвіді роботи громадських організацій та їх ролі у становленні та формуванні особистості.

Дійство набуло формату діалогу під час якого усі мали можливість розповісти про свій особистий досвід роботи у громадських організаціях.

Не залишилось поза увагою існування громадських організацій на території Волинської області, зокрема було окреслено дію програми зі змістовною назвою «Активні громадяни», яка у стінах аудиторії трансформувалася у назву «Активні студенти». Основний принцип цієї програми – це толерантне ставлення до думок та уподобань інших особистостей. Згадали й інші програми, такі як: «Молодіжний працівник» та «Школа лідера, політика, режисера, журналіста».

Під час проведення заняття зосередили увагу на неформальній освіті в Україні та її значенні для формування професійних навиків майбутнього спеціаліста.

У цікавій та доступній для студентства формі було порушено низку актуальних питань щодо самоідентифікації особистості, а саме акцентовано увагу на мисленні стереотипами.

У формуванні особистості важливу роль відіграє інформація про соціальне оточення індивіда, яку він отримує у процесі спілкування. Студентська молодь, присутня в аудиторії під час проведення тренінгу, в ігровій формі під назвою «Дві правди, одна брехня…» мала можливість черговий раз переконатись у важливості дізнання правдивої інформації про інших, володіння якою може стати у нагоді у процесі пізнання навколишньої дійсності.

Умінню відстоювати власну життєву позицію було присвячено інший тренінг, який також відбувся у ігровій формі. Спочатку сформувалися із числа присутніх студентів чотири команди, які у процесі полеміки повинні були визначити чотири вольові якості, які притаманні, на їх думку, активному студенту. Далі чотири команди, об’єднавшись у дві, а згодом ці дві – у одну, шляхом уміння знаходити компроміси визначили чотири основні якості, якими повинен володіти активний студент, це – комунікабельність, креативність, організованість та життєрадісність.

Лектор тренінгу відзначив те, що усім учасникам легко вдалося знайти порозуміння під час виконання поставленого завдання.

Новим для присутніх було ознайомлення з основним принципом теорії під назвою «Перемога–перемога», яка, за словами Захара Михайловича Ткачука, на сьогодні, керує світом.

Організація тренінгів-семінарів такої тематики стала доброю традицією факультету бізнесу і є актуальною повсякчас, оскільки формування різнобічно розвинутої особистості є надійним підґрунтям розвитку цивілізованої спільноти.

Оксана Гринюк