Перейти до основного вмісту

Шлях в ІТ тренди: студентам Луцького НТУ розповіли як стати успішними

ІТ-сфера є однією з найактуальніших професійних напрямків сьогодення і посідатиме ТОП-місця у рейтингу професій ще багато років. У цьому запевняють досвідчені ІТ-спеціалісти, які поділилися досвідом кар’єрного зростання і перспективами галузі зі студентами Луцького НТУ.

Так, з нагоди Міжнародного дня комп’ютерника познайомитися з студентами ІТ-шниками Луцького НТУ завітали Lead Software Developer в Deutsche Bank, TicketMaster USt Костянтин Кондіус та Lead Software Engineer в Oracle Іван Панков.

Спікери розповіли про Шлях в ІТ: тренди, підводні камені професії та перспективи ІТ галузі в Україні.

Перш за все, Костянтин Кондіус закликав студентів не бути пасивними і намагатися шукати працевлаштування в ІТ сфері якомога раніше. Пригадуючи власний досвід, спікер каже, що почав працювати уже з третього курсу навчання в університеті і це допомогло йому набути більше практичних навичок та підготувати базу знань і вмінь до наступних кар’єрних рівнів.

Крім того, Костянтин Кондіус запевнив студентів, що ІТ є однією з найбільш актуальних сфер діяльності і цей рівень популярності точно триватиме найближчі десятки років, тому молодь має усі перспективи вдосконалення, розвитку та професійного зростання, а також отримання конкурентної заробітної плати.

«Коли я вступав до університету, перспектива була досить туманною і невідомо було, де і як я зможу себе реалізувати. Але з часом я побачив, наскільки цей напрямок перспективний. Можна здобути цікаве коло спілкування і море відкритих можливостей. Сьогодні в Україні досить хороша технічна база і в школах і в університетах, завдяки чому, за якістю продукту ми не поступаємося багатьом іноземним країнам», - наголошує спікер.

ІТ-шник розповів, що попит на українських фахівців постійно зростає і є велика зацікавленість іноземних бізнесменів та роботодавців у наших спеціалістах. Тому важливо не стояти на місці і уже з перших курсів ЗВО починати здобувати досвід роботи, хоча би у маленьких компаніях-замовників, відвідувати різноманітні курси, набувати практику за різними тематичними спрямуваннями і вдосконалювати свої вміння. Таким чином, завдяки постійному розвитку, уже за 3-5 років молодому ІТ-шнику  вдасться пройти значну частину кар’єрного шляху від рівня Intern до TeamLead.

Своєю чергою, Іван Панков розповів про широкий спектр професій в ІТ. За його словами, люди часто помилково вважають, що айтішник – це програміст та розробник певного продукту. Насправді, каже спікер, усе зовсім не так просто, адже галузь дуже широка і має цілу низку окремих професійних напрямків, які, до слова, не завжди стосуються навіть технічного спрямування.

Лектори також дали кілька практичних порад студентам, зокрема, навели приклади компаній, які готові давати базу для проходження інтернатури та здобуття першого комерційного досвіду; назвали найбільш вдалі ресурси для пошуку роботи та freelance біржі, а також закликали посилено вивчати англійську мову, бо без її знання про успішне працевлаштування сподіватися не варто.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олена Третяк