«Слава його праці на просвітительській ниві!»

По-особливому прибрана актова зала, стилізоване робоче місце – і квіти, багато квітів. У квітах і портрет, з якого погідно і невимушено, як завжди, посміхається Віктор Володимирович. Стиха лунає музика, а на екрані – зворушливий відеоряд із далекого дитинства та мрійливої юності, студентських років, перших робочих моментів та вже зовсім упевнених професійних успіхів.

Погляд присутніх приковує янголя із запаленою свічею в руках.

16 червня 2015 року відбувся вечір пам’яті ректора Луцького Національного технічного університету. Глибока шана і щира вдячність зібрали разом усіх, кого знав і любив Віктор Володимирович Божидарнік.

Представники влади, духовенство, знані науковці, колеги, співробітники, рідні і близькі, друзі, студенти – всі, хто кликав до нових ідей і нових, сповнених клопотів буднів, прийшов в цей день вшанувати ім’я мудрого учителя та наставника.

«Він не любив багато говорити, проте швидкість його думки була вражаюча; він давав настанови тим, хто шукав знання, а для студентів був завжди батьком. І хворобу свою перемагав людяністю», – зазначив у памятному слові настоятель храму Святого воїна Віктора Луцького НТУ, митрофорний протоієрей Василь Янчук.

Після звершення заупокійного молебеню керуючий Волинською єпархією, митрополит Луцький і Волинський Михаїл закликав присутніх провести цей вечір не тільки в скорботі, адже «це була людина-епоха, людина-життя, яка лишила після себе велику справу».

До слова було запрошено і очільника Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, який наголосив на тому, що Луцький НТУ сьогодні – один з провідних і кращих ВНЗ України. «Випускники цього університету стають відмінними фахівцями, спеціалістами, керівниками. Людина не може з собою забрати те, що вона створила. Тому наше завдання – пам’ятати, хто збудував цей храм науки», – наголосив посадовець.

Міський голова Луцька Микола Романюк, академік Академії будівництва України, доктор технічних наук, професор Львівського національного аграрного університету (науковим консультантом якого був Віктор Божидарнік) Іван Добрянський, народна артистка України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня, актриса Волинського обласного академічного музично-драматичного театру Людмила Приходько, голова профспілки Волинської області Василь Грановський, колишній голова Луцького міськвиконкому Антон Кривицький, керуючий справами корпорації «Богдан» Ярослав Андрушко, головний редактор Волинського телебачення Ніна Долінчук… Кожен запрошений ділився спогадами про ректора: спільні проекти і завдання, спільні успіхи і поразки, життєві вдачі і несподівані повороти – аж до несподіванок і курйозних моментів, які поєднували Віктора Володимировича з цими людьми на шляху освіти і науки.

Ведучі вечора – керівник театральної студії Тетяна Холковська, студент п’ятого курсу факультету бізнесу, постійний ведучий університетських заходів Антон Безносиков та юна школярка, учасниця багатьох пісенних конкурсів Ганна Климовець декламували поезії Бориса Олійника, Ліни Костенко. Вокальний квартет «Акорд», фольклорний ансамбль «Намисто» та інші учасники художньої самодіяльності співали народних пісень, які так любив слухати Віктор Володимирович.

До ювілею Віктора Володимировича Божидарніка готувався теплий сюрприз. Ковельська міська типографія під керівництвом Тетяни Заболотної, яку з Віктором Володимировичем поєднувала багаторічна дружба і плідна праця, виготовила в подарунок книгу. На завершення дійства її було презентовано і передано гостям для висловлення у ній сердечних слів колегами, друзями та близькими. Книга пам’яті залишиться в університеті.

Світла і вічна память Вам, Вікторе Володимировичу!

Галина МИКИТЮК