Студентам Луцького НТУ розповіли, як бути здоровими

Для студентів Луцького національного технічного університету організували зустріч із лікарем Волинського обласного центру здоров’я Сергієм Левчуком. Медик виступив перед молоддю із лекцією «Здоровий спосіб життя», розповівши про небезпеку шкідливих звичок.

Зокрема, лектор закцентував увагу на здоровому харчуванні, на тому, як важливо дотримуватися нормального режиму сну і наголосив, що саме здоровий спосіб життя є запорукою нормального фізичного, психічного й соціального стану людини.

За словами Сергія Левчука, основними чинниками, від яких залежить здоров’я людини є спосіб життя (50%), спадковість (20%), стан довкілля (20%) та рівень розвитку медицини (10%).Відтак, вживаючи алкогольні напої виникає фізична та психічна залежність. До слова, остання – триває набагато довше.

Маючи певні соціальні, біологічні чи психологічні негаразди, людина починає вживати алкогольні напої, звертається по допомогу до шкідливих звичок, тим самим сприяючи розвитку залежності. Так, у людини починають розвиватися стадії алкоголізму. Серед них: психологічна залежність, втрата контролю, втрата пам’яті та депресія; патологічний потяг до спиртного, велике похмілля; синдром абстиненції, психічна та соціальна деградація. Остання стадія, каже лікар, зазвичай має летальні наслідки.

Крім того, Сергій Левчук розповів студентам про те, які люди більше схильні до залежності, про мотиви першої спроби алкоголю та про жіночий алкоголізм, який несе за собою більш складні наслідки.

Варто зазначити, що алкоголізм – другий після трудової міграції фактор катастрофічного спаду населення в Україні. До того ж, за даними МВС України, більша половина вбивць скоюють злочини в стані алкогольного сп’яніння. Такий же факт спостерігається у 40% самогубців.

Лекція студентів зацікавила, про що свідчить жваве обговорення актуальної теми із лектором. Молоді люди активно задавали свої запитання, подекуди навіть особистого характеру, наприклад, чи вживає алкогольні напої сам лікар.

Медик також розповів молодим людям про важливість вакцинації. За його словами, існує календар щеплень, за допомогою якого можна більш уважно слідкувати за здоров’ям і попереджати захворювання.

«В нас дуже багато протиріч щодо вакцинації. Батьки малих дітей часто дискутують чи це добре чи ні, які вакцини кращі тощо. Але я, як сімейний лікар розумію, що таке вакцинація і що це основний метод профілактики різних, зокрема інфекційних, захворювань. Тому вакцинуватися потрібно усім», - зазначив Сергій Левчук.

Під зустрічі лікар роздав студентам наліпки із написом «Я здоровий і вакцинований», «Я красива і вакцинована», таким чином залучивши усіх присутніх до так званого флешмобу, який показує, що молодь «ЗА» вакцинацію і розуміє наскільки це важливо.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...