Студентам розповіли про секрети щасливого шлюбу
20 травня 2015 року до студентів факультету бізнесу завітали представники центру «Сімейне життя» – подружжя Олена та Володимир Лосєви. Проживши у шлюбі 21 рік, вони мали, що розповісти про секрети щасливої сім’ї.
Бесіда була актуальна, оскільки останнім часом склалася загрозлива статистика розлучень – 60-70% шлюбів руйнуються у перші 5 років.
Спікери заходу навели переконливі аргументи того, що шлюб потребує постійних зусиль і кожному шлюбу потрібно свій план та стратегія для того, щоби подолати відчуження та відчувати єдність. Також кожен шлюб потребує міцного фундаменту, для того, щоб в подальшому можна було «збудувати сімейну фортецю».
Було наголошено й на актуальності моделі подружніх стосунків за моделлю «враження – розчарування – пошук у партнері нових привабливих рис». Студентам було цікаво почути про те, що «шлюб – це річ, де не можна лишати все на призволяще».
При обговоренні вражень від тренінгу, студенти зазначили, що лекція водночас була і цікавою, і повчальною. Молодь отримала цінні поради, як не тільки зберегти шлюб протягом багатьох років, а й як урізноманітнити сімейне життя, уникнути побутових сварок. Володимир та Олена навели власний приклад, як прожити разом у шлюбі більше 20 років, виховуючи трьох дітей. Розповіло подружжя і різноманітні історії із свого життя, часом і курйозні, а в підсумку – вивели формулу ідеального шлюбу. Багато хто із присутніх студентів зазначили, що будуть намагатись застосовувати почуті поради при формуванні майбутньої своєї сім’ї.
Підсумовуючи, можна зробити такий висновок, що «щасливий шлюб – це не те, наскільки ви сумісні, а те, що ви робите з вашою несумісністю».
Олег Ковальчук
Наталія Василик,
доценти кафедри менеджменту та маркетингу