Перейти до основного вмісту

Студенти факультету бізнесу – серед учасників
IV літньої школи
«Сталий розвиток за участі громад»

В період з 30 червня по 4 липня 2015 року в Одеській області на базі відпочинку «Академія» проходила IV літня школа за підтримки спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», яка була присвячена проблематиці залучення жителів місцевих громад до сталого місцевого розвитку.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду (МРГ) з 2008 року сприяє сталому соціально – економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні. Проект мобілізує місцеву владу та громади для планування та виконання спільних проектів, спрямованих на покращення умов життя людей, що проживають в сільських та міських місцевостях.

 

Практичні заняття та лекції проводилися іноземними фахівцями Програми розвитку ООН в Україні.  Літня школа об’єднала 22 представники студентства з різних куточків України, які цікавляться розвитком громад та їх діяльністю.

Учасники для літньої школи відбирались на конкурсній основі (за результатами написання мотиваційних листів). Цей вид творчої роботи повинен був включати обґрунтовану інформацію про особистий досвід участі у громадському житті, а також про можливості практичного застосування отриманих під час проведення Школи знань.

 


Приємно, що серед 22 учасників Літньої школи двоє – студентки факультету бізнесу Луцького національного технічного університету.

Ірина Охват: « Наша програма була насичена та цікава, оскільки лектори вибрали змістовний матеріал, який допоміг нам пригадати набуті знання та почерпнути щось нове. Мені дуже сподобались інтерактиви на об’єднання, які допомагали нам познайомитися та працювати в команді, мозкові штурми, «Світове кафе», кейси, сесії, презентації. Також найочікуванішими стали виїзди в партнерську громаду МРГ с. Петрівка та в районний центр смт. Комінтернів, де нас зустріли представники місцевих органів влади, члени громад та звичайні мешканці, які ділилися власним досвідом та планами на майбутнє. Незважаючи на дощ, сюрпризом для усіх учасників стала довгоочікувана екскурсія Одесою. Я дуже задоволена поїздкою: відпочивши на морі, знайшла багато нових друзів та отримала знання і стимул до саморозвитку. В наступному році обов’язково знову подаватиму заявку на участь!».

 

 

 

Тетяна Литвин стала учасницею Літньої школи  результаті перемоги у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт, організованого в рамках Проекту. «Потрапити у літню школу «Сталий розвиток за участі громад» мені вдалось завдяки написанню конкурсної наукової роботи про енергозберігаючі технології. Провівши незабутніх 5 днів у смт. Затока разом зі студентами з усієї України, я спробувала на практиці використати методики, які зазвичай у ВНЗ ми вивчаємо лише теоретично, попрацювати у команді над розв’язанням завдань, дізналась багато нової інформації та познайомилась з цікавими особистостями. Це класно, коли можна поєднувати приємне з корисним, тому для тих, хто не брав участі у подібних проетах, – раджу спробувати», – розповіла Тетяна.

Бажаємо студенткам подальших успіхів та не зупинятися на досягнутому, а тріумфально завойовувати нові перемоги!

Надія Хвищун,
заступник декана факультету бізнесу