Перейти до основного вмісту

Студенти Луцького національного технічного університету взяли участь у конкурсі «Плануємо разом», який тривав шість місяців і об’єднав студентські групи з України й Канади для пошуку інноваційних дизайнерських рішень щодо відновлення зруйнованих міст в Україні.

Здобувач кафедри будівництва та цивільної інженерії Арсен Подоляк разом із трьома студентами канадських вузів  працював над розробкою проекту відновлення Приморського району (Порт) м. Маріуполь (Керівник групи- Bogdan Kapatsila).

проектпроект

Приморський район Маріуполя був зруйнований внаслідок повномасштабного вторгнення, що призвело до величезної кількості жертв. Розроблений проект відбудови Приморського району ґрунтувався на ретельному дослідженні довоєнного планування Маріуполя і врахував поточні виклики та історичні уроки.

В своєму проекті студенти передбачили відновлення Приморського району шляхом інтеграції природних ресурсів, із врахуванням заходів щодо безпеки та високих стандартів якості життя. Запропоновано рішення щодо ревіталізації житла, реконструкції транспортної мережі та створення доступного та комфортного рекреаційного середовища на території постіндустріальної.

проектпроект

Даний проект посів II місце та отримав особливу нагороду за доступність та інклюзивність.

Ще один студент кафедри БЦІ Микола Шемчук разом із студентами канадських та українських університетів розробляв дизайн-проект майбутнього вигляду тимчасово окупованої Горлівки після нашої перемоги.

проектпроект

На основі планувальної документації розробниками було запропоноване комплексне вирішення завдання розробки урбаністичного плану післявоєнної відбудови міста. Зокрема, значний акцент був приділений проблемам поєднання промислових зон з житловою забудовою, розвитку рекреаційних об’єктів та розбудові мережі громадського обслуговування, оптимізації транспортної системи та житлово-комунального господарства.

Однією з головних концепцій проекту стало формування енергетичної автономії міста шляхом поєднання традиційних джерел енергії та «зеленої енергетики».

Проект презентували на виставці в музеї ім. Тараса Шевченка в Торонто (Канада) та отримав схвальні відгуки, а розробники, крім сертифікатів учасників, одержали грошову винагороду.

 

проектпроект