Перейти до основного вмісту

Студенти ЛНТУ навчалися писати шрифтом Брайля

Для студентів Луцького НТУ влаштували лекцію про те, як працювати із людьми, що мають вади зору та які підходи використовувати. Детально про це розповіла спеціаліст з тифлопедагогіки, голова Волинської обласної організації УТОС Світлана Терпелюк.

Учасниками заходу стали студенти-магістри спеціальності «Освітні, педагогічні науки» (інклюзивна освіта) та здобувачі першого курсу спеціальності «Психологія» факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій.

Лектор розповіла про те, як працювати з людьми з порушеннями зору, які їхні особливості, як їх можна навчити писати та читати, як працювати із дітками, що мають зорові вади.

«Ми говоримо про одну із найскладніших нозологій, хоча люди, з вадами зору кажуть, що вони не найважчі, адже можуть рухатися і ходити. Кожна незряча пташка чи тварина гине, але людина виживає, бо їй допомагають інші люди і, перебуваючи у такому стані, вони ще й мають активну громадянську позицію», - наголошує Світлана Терпелюк.

Крім того, Світлана Терпелюк ознайомила студентів із історією виникнення шрифту Брайля та влаштувала практикум із його написання. Молодь наполегливо пробувала виводити грифелем крапки у правильному розташуванні і активно цікавилися правилами шрифту. Цікавилися студенти і особливостями підходу до людей із вадами зору та методиками навчання сліпих та слабозорих діток.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1822821177871924