Перейти до основного вмісту

18 травня  в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Саме цього дня 1944  радянська влада розпочала операцію з депортації кримських татар, закинувши їм масове дезертирство та співпрацю з ворогом. З півострова були виселені понад 200 тисяч осіб. За даними Українського інституту національної пам’яті за перші роки після переселення від голоду, виснаження і хвороб померли, за різними оцінками,  понад 46% всіх депортованих. Серед померлих за перший рік майже половина – діти до 16 років.  

Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але вони так і не отримали права повернутися до Криму. Заборона діяла до 1989 року.

Верховна Рада України Постановою від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

У Луцькому національному технічному університеті студенти вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу та приєдналися до хвилини мовчання.

У бібліотеці ЗВО здобувачів ознайомили із літературними та публіцистичним виданнями щодо історії кримськотатарського народу, боротьбу за свою землю і Батьківщину, жагу до життя і свободу нових поколінь.

Студентам розповіли про злочини тоталітарної влади проти кримських татар, про депортацію та рекомендували до ознайомлення відповідну історичну літературу, яка нині перегукується із сьогоденням, коли кримськотатарський народ знову не може почуватися вдома на своїй рідній землі. З початком окупації росією Кримського півострова у 2014 році історія повторюється, а біль кримськотатарського народу є нашим спільним болем. Впевнені, що досягнемо історичної справедливості. Не забудемо і не пробачимо.

кримкримкримкримкримкримкримкримкримкримкрим