Студенти Луцького НТУ отримали посвідчення тракториста-машиніста

Луцький НТУ підвищує конкурентність випускників кафедри аграрної інженерії. Шляхом складання теоретичного іспиту та іспиту з оцінювання навиків практичного водіння, студенти отримали свідоцтва кваліфікованого робітника та посвідчення тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії А1.

Випускова група трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорії А1у грудні місяці 2020 року з відповідальним від університету доцентом Тарасюком Віктором Васильовичем

Зокрема, відповідно до договору про співпрацю між Волинським обласним учбовим центром (Волинський ОУЦ) з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів агропромислового комплексу і Луцьким НТУ розроблений інтегрований навчальний план для студентів спеціальностей 208 Агроінженерія та 133 Галузеве машинобудування ОП «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва».

Такий підхід дає широкі можливості студентам університету отримувати теоретичні знання з окремих предметів у ЗВО і паралельно навчатись та набувати практичних навичок з водіння, експлуатації, обслуговування тракторів відповідного класу тяги у Волинському ОУЦ.

В разі успішної здачі теоретичних іспитів і практичної їзди, студенти отримують посвідчення тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії А1.

Групи формуються з початком кожного навчального року, в першу чергу, з числа студентів кафедри аграрної інженерії. Заняття проводять висококваліфіковані викладачі університету і Волинського обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кадрів агропромислового комплексу.

Теоретичний іспит у Волинському ОУЦ

Нещодавно відбувся «випуск» чергової групи. Для отримання посвідчень тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії А1 кафедрою було погоджено та призначено дату складання теоретичного іспиту та іспиту з оцінювання навиків практичного водіння в інспекції з Держтехнагляду під керівництвом інспектора Марчука Володимира Володимировича.

Кваліфікаційна комісія у процесі проведення іспиту шляхом перевірки відповідей виявила достатній рівень знань у студентів, який вимагається для присвоєння даної робітничої професії.

Практичні навички демонструє староста групи АІ-21 Вакулюк Анна

Окремим іспитом проводилась перевірка навичок водіння. Претенденти, відповідно до завдання, виконували операції запуску двигуна, приєднання до трактора сільськогосподарських машин, маневрування переднім і заднім ходом. Всі студенти успішно справились з практичними завданнями та були рекомендовані комісією до видачі посвідчень тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії А1.

Найкращі навички практичного водіння показав ст.гр. АІ – 21 Пархомчук Юрій

Після належного оформлення всієї документації, у четвер 4 лютого, на кафедрі аграрної інженерії відбулось вручення свідоцтв кваліфікованого робітника та посвідчень тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії А1, за участю директора Волинського обласного учбового центру Войтюка Ростислава Миколайовича та представника інспекції Держтехнагляду Марчука Володимира Володимировича.

З успішним завершенням навчання студентів привітали завідувач кафедри аграрної інженерії, д.т.н., проф.. Дідух В.Ф. та декан факультету аграрних технологій та екології, к.т.н., проф. Кірчук Р.В. Завідувач кафедри висловив слова вдячності директору Волинського ОУЦ та представнику інспекції з Держтехнагляду за плідну співпрацю і підтримку в організації навчання та здачі іспитів.

Володимир Дідух,
завідувач кафедри аграрної інженерії

Віктор Тарасюк,
доцент кафедри кафедри аграрної інженерії