Перейти до основного вмісту

Студенти Луцького НТУ представили наукові роботи з ресурсозбереження

На базі факультету екології та приладо-енергетичних систем відбулася II студентська наукова конференція «Сучасні аспекти ресурсозбереження».

Передусім привітала молодих науковців заступник декана ФЕПЕС, кандидат технічних наук, доцент Федорчук-Мороз Валентина Іванівна. Жінка зазначила, що юні науковці Луцького НТУ уже вступили із власними дослідженнями на всеукраїнському рівні, а нині презентують напрацювання на пленарному засіданні конференції.

«Сьогодні у нас на факультеті свято науки. Ми проводимо II студентську наукову конференцію «Сучасні аспекти ресурсозбереження». Ми маємо нагоду заслухати найкращі доповіді тих людей, які уже презентували наш університет і мають чудові результати. Зокрема, ми маємо на факультеті три перемоги на другому етапі всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт. Це перемоги зі спеціальності «Туризм», із електричних систем, машин і з економіки природокористування. Тому з впевненістю можна сказати, що студентська наукова робота на факультеті екології та приладо-енергетичних систем проводиться досить активно», - зазначила заступник декана.

Натомість проректор з науково-педагогічної роботи Шимчук Сергій Петрович наголосив, що життя починається із малого, так само як і невеликі наукові роботи студентів в майбутньому приведуть їх до нових масштабних відкриттів.

«Шановні колеги, безумовно, вчергове надзвичайно приємно вітати вас з початком роботи такого чудового заходу. Хочеться наголосити на тому, що це студентська конференція, а ті роботи, які ви презентуєте - це результати ваших наукових досягнень. Все в житті починається з малого, так само як наука – зі студентства, адже ви починаєте з допомогою своїх  керівників отримувати перші наукові результати. Потім ви їх презентуєте, публікуєте чи продовжуєте свої досягнення участю в різного роду конкурсах і таким чином показуєте, що займаєтеся наукою й демонструєте певні перспективні напрямки. Ви своїм юначим запалом можете показати те, на що дорослі уваги не звертають, адже в дійсності в науці є дуже багато проблем і їх потрібно висвітлити. Починаючи з таких невеликих наукових досліджень, потім виливаються цілі великі наукові роботи, дисертації, можливо відкриття. Багато з вас уже сьогодні є еталоном для студентів, бо ви не тільки подали свої роботи на конкурси, але й отримали призові місця. Власне сьогодні ми почуємо те, що ви представили на рівні України. Тема сьогоднішньої конференції доволі різнопланова й водночас дуже актуальна, адже стосується ресурсозбереження. Як ми знаємо, ресурси не є безмежні , потрібно шукати їх нові альтернативи, тому впевнений, що сьогодні ми почуємо не тільки цікаві доповіді, але й наблизимося до вирішення проблеми ресурсозбереження», - зауважив проректор.

Отож, із власною науковою роботою виступила Яблончук Анастасія (ТР-21), яка розповіла про «Вплив інформаційних технологій на розвиток сільського зеленого туризму Волинської області». Линюк Роман (ЕОС-31) доповів про «Дослідження змін агрокліматичних  чинників на Волині у XXI ст. в умовах глобального потепління». Шишкін Павло (ЕЕ-11) підготував доповідь на тему «Simulink моделі енергоефективних режимів роботи двигунів постійного струму з різними способами підключення обмотки». Дослідження на тему «Вдосконалення нормативно-правового забезпечення безпеки робіт в охоронних зонах ліній електропередачі» представив Дмитро Романець (ОПБ-41). Про «Адаптаційні можливості серцево-судинної судинної системи першокурсників з різним хронотипом» розповіла Ткаченко Анастасія (ЕОС-11). Натомість Юрій Мірченко (ТР-41) презентував дослідження на тему «Розробка молодіжного проекту «Нічна театралізована екскурсія – містична історія Луцька».

Насамкінець учасників конференції відзначили грамотами за активну участь у заході.


Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Біьше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...