Студенти Люблінської Політехніки завітали до Луцька

Студенти, що навчаються на магістерських програмах технічних напрямків в Люблінській Політехніці, перебуватимуть два місяці у Луцьку з метою навчання і стажування. Таку можливість вони отримали завдяки програмі обміну спільно розробленій Люблінською Політехнікою та Луцьким НТУ в рамках Проекту «ПЛ-НТУ транскордонний обмін досвідом» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Ця Програма співфінансується коштами Європейського Союзу в рамках Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства.

Подібна програма реалізовується вперше. Переважно студенти українських вишів прагнуть потрапити на стажування і навчання в університети Європи. Унікальність розробленої навчальної програми полягає в тому, що вона передбачає можливість також і для польських студентів відвідати сусідні крани, в тому числі й Україну. Як показує практика, серед польської молоді є жвавий інтерес дізнаватися більше та пізнавати відмінності у різних методах викладання, у діяльності бізнес-структур різних країн. Це дозволить молодим фахівцям у майбутньому краще розуміти своїх іноземних партнерів, легше встановлювати контакти.

Польські гості мають насичену навчальну програму, що складається з проходження трьох вузькоспеціалізованих технічних тренінгів із дисциплін, що формують навички, які користуються попитом на сучасному ринку праці не лише України, а й загалом Європи. Програма включає обов’язкове вдосконалення знань з англійської мови, що підтверджується сертифікатом міжнародного зразка ТОIEC. По закінченні курсу англійської мови студенти складатимуть іспит на підтвердження рівня володіння цією мовою.

Особлива увага програми відводиться практичним заняттям, проведення яких організовано на підприємствах Луцька.

До слова, студенти із сусідньої країни швидко адаптувались до соціокультурних умов України та активно вивчають українську мову, культурне середовище Луцька та історичні пам’ятки міста.

20 липня 2015 року відбулась зустріч ректора Луцького національного технічного університету професора, доктора технічних наук Петра Савчука з однією з груп студентів з Люблінської Політехніки. Студенти поділились першими враженнями від перебування, висловили свої очікування та побажання. Очільник Луцького НТУ у свою чергу запевнив молодих гостей в максимальній підтримці Програми з боку адміністрації вишу та готовності особисто сприяти у якомога результативнішому перебуванні польських студентів у Луцьку.

Галина МИКИТЮК

НА ФОТО:

1. Студенти Люблінської Політехніки в Луцькому НТУ

2. Польські студенти на тренінгах з технічних дисциплін

3. Зустріч ректора Луцького НТУ Петра Савчука зі студентами Люблінської політехніки