Перейти до основного вмісту

СТУДЕНТИ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ «ТУРИЗМ»
CПРОБУВАЛИ СВОЮ МАЙСТЕРНІСТЬ У МІСТІ КИЄВІ

2 квітня 2015 року студенти-туристи в рамках вивчення дисципліни «Організація туризму» відвідали місто Київ. В екскурсії взяли участь п’ятнадцять студентів та два викладачі секції туризму та безпеки рекреаційної діяльності. Кожен зі студентів мав свій об’єкт, по якому проводив екскурсію. Відповідно, було відвідано понад п'ятнадцять екскурсійних об’єктів Києва.

 

Побували студенти у Києво-Печерській Лаврі, де відвідали дальні та ближні печери, музей мініатюр, скуштували воду з джерел святих Антонія та Феодосія печерських посмакували лаврською їжею. На сьогодні Лавра являє собою цінний архітектурний ансамбль, що формувався понад дев’ять століть як центр православ’я. Комплекс включає понад 200 пам’яток археології, архітектури, історії та монументального мистецтва.

Огляд мальовничих схилів Дніпра розпочався з Арки Дружби. Цікаві враження лишились у студентів від Водно-інформаційного центру (неофіційна назва – «Музей води»). Студенти почули цікаву інформацію про роль води у природі та житті людей, про історію Київського водогону, технології очищення та транспортування води до споживача, водовідведення та очищення стічних вод. Захопливими були ігри з водою та японськими ручними рибками.

 

В захваті студенти лишились і від Софії Київської – всесвітньо відомого пам’ятника історії, архітектури, монументального живопису та сакрального мистецтва першої половини ХІ ст., який споруджений в період розквіту Київської Русі князем Ярославом Мудрим. Києво-Печерська Лавра та Софія Київська є двома із 6 об’єктами України, включених до Списку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Хлопці дуже поспішали відвідати НСК «Олімпійський», який розташований в самому центрі столиці поруч з однойменною станцією метро. Відкриття головної критої спортивної арени України відбулося у 1960 році. З тих пір під дахом Палацу проведено сотні спортивних змагань та громадсько-культурних заходів, серед яких чемпіонати світу, Європи, України, а також виставки, презентації, святкові концерти та музичний конкурс «Євробачення». Сьогодні високе реноме закладу підтримується гарним матеріально-технічним оснащенням (системи вентиляції, кондиціонування, підігріву та протипожежної безпеки) та високопрофесійним колективом Палацу спорту. Трибуни Палацу спорту вміщують 6 800 місць, а концертний варіант сягає 9 800 місць.

 

Екскурсія включала також Міст Володимира, панорамний майданчик з виглядом на Поділ і Дніпро, зовнішню архітектуру Андріївської Церкви та Михайлівського Собору, Золотих Воріт. Михайлівський золотоверхий Собор  збудовано з каміння і цегли-плінфи на вапняно-цемяковому розчині технікою «мішаної кладки» з використанням голосників у пазухах склепінь. Стіни собору прикрашають мозаїки і фрески. Він був одним з найбільших монастирів стародавнього Києва.

 

Цікавою була розповідь про Андріївський узвіз та Андріївську церкву. Студенти прогулялись музеєм однієї вулиці та виставки-продажу виробів народної творчості під відкритим небом. У ньому в картинах, фотографіях, побутових речах відтворено історію Андріївського узвозу різних часів. Вздовж усієї вулиці розміщується багато картинних галерей, художніх салонів. Андріївський узвіз пролягає від Контрактової площі до Володимирської та Десятинної вулиці. Верхня частина Андріївського узвозу виникла на шляху, який вже за часів Київської Русі зв’язував Старий Київ (Гору) із Подолом, пролягаючи між Андріївською та Замковою горами. Назву узвіз одержав у 18 ст. від Андріївської церкви (збудована у 1744 – 1754, арх. В. Растреллі).

 

 

Існує легенда, відповідно до якої на місці, де тепер тече Дніпро, було морем. Коли святий Андрій прийшов у Київ і побудував на горі, де зараз стоїть Андріївська церква, хрест, то все море спливло униз. Але деяка частина його залишилася і сховалася під Андріївською горою. Коли пізніше тут побудували церкву, то під престолом відкрилася криниця. В Андріївській церкві немає дзвонів, тому що, за легендою, при першому ж ударі вода прокинулася б і залила не тільки Київ, але і все Лівобережжя.

Сподіваємось, що гарною традицією стануть екскурсії й іншими визначними місцями України.

Юрій Мірченко,

Тарас Мельник,

студенти групи ТР-11