Перейти до основного вмісту

Сучасне обладнання та лабораторії: як навчаються студенти-електроінженери

17 лютого 2021 р. для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньої програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» були проведені відкриті лабораторні заняття з дисциплін «Основи релейного захисту і автоматики».

Основні теми: «Вивчення принципів роботи з PCM600 та REF615», «Основи електроприводу», «Вивчення режимів пуску та гальмування двигунів змінного струму. Дослідження роботи частотно-регульованого електроприводу в режимі місцевого та дистанційного керування». Заняття в спеціалізованій навчальній лабораторії «Електросервіс-АВВ» провели доцент кафедри електричної інженерії Гадай А.В. та асистент кафедри Ващелюк Ю.І.

Студенти ознайомилися з порядком створення проекту, встановлення необхідних пристроїв в програмі PCM600, а також дізналися, як зчитувати уставки з пристрою REF615, порівнювати уставки в пристрої та в проекті, записувати уставки з проекту в термінал. Крім того, здобувачі дізналися, як встановлюється бажаний інтерфейс, вибирається конфігурація та задаються уставки на пристрої REF615.

На відкритому занятті з «Основ електроприводу» здобувачі ознайомилися з гальмівними режимами асинхронних двигунів, а також режимами їх пуску. Також студенти досліджували роботу частотно-регульованого електроприводу в режимі дистанційного управління на основі програми Drive composer, виробником якої є компанія АВВ.

При роботі в програмі Drive composer здобувачі навчились здійснювати пуск асинхронного двигуна із заданою частотою, моніторинг параметрів при зміні частоти в заданому діапазоні, фіксувати числові значення зміни заданих параметрів роботи, а також зберігати результати проведеного моніторингу у вигляді файлу на ПК.

Здобуті фахові компетентності під час відкритих занять сприятимуть підвищенню кваліфікації та конкурентоздатності випускників на ринку праці.

Для довідки: спеціалізована навчальна лабораторія була створена у 2020 році зусиллями та коштом ТОВ «Електросервіс» на основі обладнання компанії АВВ, котре було безоплатно надане тоді діючим представництвом «АВВ Україна».

Юрій Грицюк, завідувач кафедри електричної інженерії