Система паралельного водіння ASN-AGRO для студентів-агроінженерів

Від безпілотників до супутникових знімків та сенсорних технологій – агротехнології розвиваються надзвичайно швидко. Технологічні інновації трансформують спосіб ведення сільського господарства, а модернізація та використання цифрових технологій спричиняють появу нових концепцій, таких як точне землеробство, цифрове землеробство та ін.

Одним з елементів таких технологій є система паралельного водіння. Система паралельного водіння на базі GPS навігації - технічно досконала і економічно вигідна технологія для сучасних сільськогосподарських машин. Особливо ефективне використання таких систем з широкозахватними агрегатами.

За допомогою систем супутникової навігації можна їздити і прямолінійно і криволінійно. Головна ідея полягає в тому, щоб звести до мінімуму перекриття і пропуски між сусідніми загонками.  Система паралельного водіння (курсовказівник) – необхідний на сьогоднішній день пристрій для агротехніки. Вивчення та освоєння роботи з даною системою є важливим завдання в процесі підготовки агроінженерів.

В даний час український ринок систем паралельного і точного водіння для сільськогосподарської техніки (тракторів, обприскувачів, розкидачів) доволі широко представлений і наповнений пропозиціями. Яку ж систему вибрати: Trimble, TeeJet, Topcon, Leica, Claas, Raven? Це дорого і складно. Особливу уваги слід приділяти вітчизняному виробнику подібної техніки. Саме тому було укладено угоду про співпрацю із ТОВ «НВС Телематичні системи», яка спеціалізується на розробці супутникового навігаційного обладнання та володіє сучасними технологіями створення складних радіоелектронних систем. Компанія пропонує близько 30 найменувань апаратури для різних застосувань в області морського, авіаційного та наземного транспорту, зв'язку, геодезії, сільського господарства.

Директор компанії, Віталій Болєлов, в межах підписаного меморандуму про співпрацю, люб’язно передав студентам-агроінженерам Луцького національного технічного університету систему паралельного водіння ASN-Agro АНАИ.464345.028-01, яка укомплектована навігаційним приймачем АСН-5203, польовим планшетом та обслуговуючим обладнанням. Це дозволить поліпшити умови практичної підготовки здобувачів освіти, набути необхідних навиків та знань.

Залучення до співпраці та освітнього процесу виробників та науковців у галузі є основою забезпечення умов отримання якісної агротехнічної освіти та дає змогу бути конкурентоздатним на ринку праці сьогодення. За це особлива подяка ТОВ "НВС Телематичні Системи".

Ареса ТОВ "НВС Телематичні Системи":

Україна, 20700 Черкаська обл., м. Сміла , вул. Мазура 24

Кафедра аграрної інженерії ЛНТУ