ТЕХНІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
НА БЕРЕЗІ МАЛЬОВНИЧОГО ОЗЕРА СВІТЯЗЬ

З 25 по 29 травня 2015 року на мальовничих берегах одного з 7 чудес України – озері Світязь – проходила V Ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні та експериментальні дослідження в технологіях сучасного матеріалознавства і машинобудування». Одним з організаторів та безпосереднім учасником конференції стала і кафедра компютерного проектування верстатів та технологій машинобудування  Луцького НТУ.

Актуальність теми для проведення науково-практичної конференції не викликає сумніву, оскільки характерною рисою функціонування суспільства та держави на сучасному етапі є зростання ролі науковців у сфері матеріалознавства та машинобудування у призмі пошуку нових та вдосконалення існуючих матеріалів.

З першим та вступним словом виступив голова конференції, директор Інституту проблем матеріалознавства НАН України академік Скороход В.В.

Продовжив відкриття та побажав плідної праці учасникам конференції голова оргкомітету, завідувач кафедри комп’ютерного проектування верстатів та технічного матеріалознавства, доктор технічних наук, професор Віктор Рудь.

Учасники пригадали роль у створенні та постійній організації конференції, починаючи з першої (2007 рік) співголову, ректора Віктора Божидарніка.

У конференції взяли участь як молоді вчені, аспіранти та студенти провідних вищих навчальних закладів та установ, так і видатні науковці України та зарубіжжя академік, 1 член-кореспондент, 18 докторів, 32 доценти, 10 аспірантів та співшукачів.

Конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань, які пройшли на високому науково-теоретичному рівні, в дискусіях з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і провідних науковців.

V-Ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні та експериментальні дослідження в технологіях сучасного матеріалознавства і машинобудування» відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю обговорених питань за результатами конференції опубліковано два збірники матеріалів доповідей учасників конференції у «Наукових нотатках».

Олександр Повстяной,
доцент кафедри компютерного проектування