Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ – фестиваль науки

У Луцькому національному технічному університеті провели ХІІ Всеукраїнський фестиваль науки, а також відзначили Всеукраїнський День вишиванки. Так, студенти та викладачі ЗВО та Технічного коледжу Луцького НТУ організували виставку вишитих картин та одягу, облаштували наукову кав’ярню та фотозону.

Основні урочистості відбулися в актовій залі університету. Відтак, привітав присутніх на заході зі святом науки ректор Луцького НТУ Петро Савчук: «Як не крути, хтось придумав колесо, порох, хтось придумав Айфон - частина з цих людей генерувала нові ідеї, а частина їх втілювала. От власне науковці – це ті люди, які втілюють, а всі інші – практики, які на цьому заробляють. Але це добре, бо науковець працює, він не має часу, так само й бізнесмен, а є люди, яким вдається їх звести, внаслідок чого з’являється результат, прогрес та розвиток. Наш університет – національний, цей статус зобов’язує бути на передових позиціях науки принаймні у нашому регіоні. У нас є чимало результатів, які підтверджують те, що ми щось можемо і нас поважають. Ми маємо хороші результати у конкурсах, інноваційні розробки, фінансування як регіональне, так і загальнодержавне. Ми намагаємося себе реалізувати, проявити і, безумовно, ще багато нам потрібно зробити. Тому бажаю, аби ми справді могли демонструвати, що ми потужний науковий ВИШ і в перспективі мали право стати дослідницьким національним університетом».

Крім того, на урочистості з нагоди свята до Луцького НТУ прибули й поважні гості, зокрема заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець та секретар Луцької міської ради, в.о. міського голови Григорій Пустовіт.

«Безперечно усім нашим життям керує наука. Це полегшення нашого життя, наше досягнення і дослідження. Ми уважно спостерігаємо і слідкуємо за досягненнями Луцького НТУ і душа радіє, бо ви є переможцями не тільки Всеукраїнських олімпіад і фестивалів, а й виходите на міжнародний рівень і це говорить, що у нас ще є дуже багато наукового потенціалу. Я маю надію, що він не просто буде розвиватися, а досягатиме нових вершин, а ви передаватимете знання один одному і з креативними, професійними і світлими людьми буде наша Україна. Тому зичу вам натхнення, здоров’я і прагнення досягати нових цілей», - зазначила Світлана Мишковець.

«Фестиваль науки – це можливість кожному із вас поставити перед собою питання: що я можу у цьому житті зробити, для чого я у цьому навчальному закладі, яку мету я ставлю перед собою, чого я можу досягти. Кожен із вас повинен бути дуже амбітним, ставити перед собою максимальні цілі і захмарну мету, навіть коли тобі казатимуть: «Ти дивак». Хай у вас не вірять – вірте ви у себе і рухайтеся вперед, змінюйте цей світ. Ніхто крім вас не зробить цей світ досконалішим і кращим, вірте у себе, у свій талант, у своїх батьків і викладачів, які дають вам змогу зайняти стартові позиції у житті», - наголосив Григорій Пустовіт.

До того ж, на свято науки завітали й представники СНУ імені Лесі Українки, котрі передали вітання від ректора Ігоря Коцана: «Академічна спільнота Східноєвропейського національного університету щиро вітає вас із Днем науки. Це свято вшанування наукових традицій, досягнень вчених, якими ми по праву пишаємося і на які покладаємо великі сподівання. Рівень соціально-економічного розвитку на Волині і її авторитет на міжнародній арені багато у чому визначаються науковим потенціалом, адже саме перед вченими життя ставить складні, але дуже цікаві завдання, вирішення яких великою мірою визначає місце України у світі. Не зважаючи на труднощі, наука в Україні, завдяки наполегливій праці наших вчених, має сучасні наукові школи та технологічні розробки. Відомо, що високий професіоналізм українських вчених високо цінується у всьому світі і владі належить докласти максимум зусиль для його реалізації. У цей святковий день зичимо вам міцного здоров’я, здійснення надій і сподівань та вагомих творчих внесків у розвиток науки на благо не лише рідної країни, але й Волині. Нехай Бог вас благословить».

Потому до слова запросили проректора із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук: «Відомі люди сказали чимало цитат про науку, я хочу додати, що наука – це люди, які її творять. Так, у нашому Луцькому НТУ з 425 науково-педагогічних працівників, працюють 30 докторів наук, 339 кандидатів наук і доцентів і всі вони є людьми, які творять науку, дають показники нашої звітності і створюють рейтинги, якими ми можемо пишатися. Безумовно ми будемо покращувати наші наукові результати, це на часі і потрібно, але це буде завтра, а сьогодні я усіх вітаю із Днем науки».

Так, у своїй промові Сергій Шимчук розповів про наукові досягнення Луцького НТУ у 2017 році. Зокрема, представив перелік спеціалізованих вчених рад, оприлюднив рейтинги у науково-метричних базах даних Scopus та Web of Science, розповів про кількість написаних науково-дослідних робіт та виданих статей, грантову діяльність, роботу науково-дослідних лабораторій, досягнення студентів та молодих науковців.

До вітального слова запросили молодого науковця, заступника голови регіональної Ради молодих вчених при управлінні освіти Волинської ОДА та голову наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Луцького НТУ Ярослава Пастернака: «Наукою потрібно жити, тому агітувати вступати до лав науковців я не буду, бо це має бути щось внутрішнє. Зі свого внутрішнього бачення, я порівнюю науку із твором Ернеста Хемінгуея «Старий і море» - твором, який здобув Нобелівську премію в галузі літератури. Він показує власне те, що може бути з науковцем. Старий вийшов у море, хоча туди ніхто не йшов – це і є науковим пошуком, бо науковець повинен бачити нові стратегічні цілі, які не бачить ніхто інший. Друге, це боротьба – боротьба за наукову ідею. Вона є досить важкою, потребує ресурсів як розумових так і фізичних, потребує зосередженості сил організму. А потім повернення – після цієї боротьби за ідею потрібно повернутися. Але не завжди все вдається і як у відомій повісті, тунця може з’їсти акула. Втім головне поставити цілі, процес і те, що відкриває людина. Найголовніше, що наука повинна приносити задоволення, чого я бажаю і вам».

Створити святкову атмосферу на Фестиваль науки завітали відомі артисти. Так, із популярними композиціями виступила усім відома Марія Хурсенко під музичний супровід Олександра Подзідзея. Крім того, гарний настрій подарували глядачам виступи студентів Луцького НТУ, які продемонстрували танець «Кадриль», декламували твір Лесі Українки «Твої листи пахнуть зов’ялими трояндами…», а також співали запальних пісень.

Родзинкою свята стало вручення викладачам Луцького НТУ почесних грамот та подяк. Відтак, за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня науки почесними грамотами Волинської ОДА нагороджено: заступника декана з наукової роботи МБФ Віктора Самостяна, заступника декана з наукової роботи ФБД Володимира Самчука, заступника декана з наукової роботи ФЕПЕС Валентину Федорчук-Мороз. Оголошено подяку голови Волинської ОДА заступнику декана з наукової роботи ФОФ Сергію Зеленку, заступнику декана з наукової роботи ФКНІТ Віталію Кабаку, заступнику декана з наукової роботи ТФ Олександру Повстяному.

Крім того, за сумлінну працю, високий професіоналізм, плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток вищої освіти, підготовку висококваліфікованих кадрів оголошені подяки завідувачу кафедри комп’ютерних технологій Ігорю Андрущаку, завідувачу відділу аспірантури та докторантури Миколі Демидюку, доценту кафедри міжнародних економічних відносин Олені Лютак, провідному фахівцю навчально-наукового відділу Марії Реус.

З нагоди днів науки грамотами Луцького НТУ нагороджено заступника декана з наукової роботи ФБ Олену Баулу, доцента кафедри інженерного та комп’ютерного забезпечення АПК Руслана Кірчука, доцента кафедри екології Віталіну Федонюк, доцента кафедри будівництва та цивільної інженерії Олександра Андрійчука, доцента кафедри матеріалознавства Віталія Кашицького, доцента кафедри комп’ютерної інженерії Сергія Костючка, доцент кафедри обліку і аудиту Віталія Чудовця.

У номінації «Найкращий винахідник» нагороджено доцента кафедри обладнання переробних виробництв Ігоря Дударєва, завідувача кафедри інженерного та комп’ютерного забезпечення АПК Володимира Дідуха. У номінації «Найкраща науково-дослідна лабораторія» нагороджено завідувачів лабораторій Юлію Сульжик, Оксану Садову та Василя Жежеруна. У номінації «Найкраща кафедра – 2017» перемогу здобули 13 кафедр університету, зокрема: кафедра менеджменту, кафедра прикладної механіки, кафедра тризму та цивільної безпеки, кафедра матеріалознавства, кафедра автомобілів та транспортних технологій, кафедра технічної механіки, кафедра галузевого машинобудування, кафедра економіки, кафедра маркетингу, кафедра будівництва та цивільної інженерії, кафедри обліку та аудиту, кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Першість у рейтинговому оцінюванні наукової та науково-технічної діяльності кафедр отримала кафедра фінансів Луцького НТУ під керівництвом завідувача Ірини Вахович.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Автор фото – Олександра Містюк (більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...)