У Луцькому НТУ стартує проект OPTIMA

Ми стартуємо! Проєкт «Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia» (OPTIMA)/ «Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи»! Прозорість та відкритість - ключові складові для побудови та поширення культури доброчесності на основі довіри!

Вже 23.02.21! Що на вас чекає?

Цікава інформація про:

-підвищення якості вищої освіти,

-сприяння інтелектуальному та інноваційному потенціалу країни,

-пришвидшення європейської інтеграції.

Спікери заходу: європейські та українські фахівці!

Слідкуйте за новинами! Долучайтесь до заходу!

Мета проєкту OPTIMA — впровадження ідей та практик Відкритої науки в Україні з метою покращення якості освітніх послуг.

Пріоритети OPTIMA: робота з переміщеними українськими університетами, фокус на проблемах зміни клімату та інклюзивність завдяки використанню сучасних інформаційних технологій.

У проєкті, який реалізовуватиметься протягом 2021-2023 років, беруть участь

Львівська політехніка (грантоотримувач),Донецький національний університет ім. Василя Стуса, Сумський державний університет, Луцький національний технічний університет, Національний антарктичний науковий центр,Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

У складі міжнародних партнерів проєкту є: Технічний університет Граца (Австрія), Вроцлавська політехніка (Польща), Університет Кот-д’Азур (Франція), ГО «Eurodoc» (Бельгія), ГО «Stichting eIFL.net» (Нідерланди).

Асоційовані партнери: Рада ректорів переміщених університетів, ГО «Центр інновацій та сталого міжнародного розвитку» та ТОВ «Антиплагіат».

Система вищої освіти в Україні потребує постійного оновлення та вдосконалення. Адже неефективне забезпечення якості та низький рівень інтернаціоналізації, негативно впливають на рівень освіти в цілому та зменшують загальний потенціал країни. Отже, проєкт OPTIMA сприятиме вирішенню потреби у розробці та впровадженні інноваційних механізмів контролю якості, побудованих на культурі академічної доброчесності.

Проєкт OPTIMA передбачає 4 основні комплекси робіт:

1.Розроблення платформи відкритого рецензування як веб-спільноти молодих та досвідчених вчених.

2.Забезпечення відкритого рецензування матеріалів принаймні десяти наукових конференцій для студентів та молодих вчених по всій Україні та використання цих заходів як платформи для підвищення обізнаності та обміну найкращими практиками.

3.Розроблення масових відкритих онлайн-курсів з Відкритої науки та академічної доброчесності українською мовою.

4.Розроблення курсів з Відкритої науки та відтворюваних досліджень з різних дисциплін для студентів-магістрів та аспірантів.

Координатор проекту в Луцькому НТУ, декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук.