У Луцькому НТУ відбувся бізнес-форум роботодавців

17 травня кафедрою обліку і аудиту в рамках фестивалю науки відбувся бухгалтерський бізнес-форум роботодавців «Наука і практика: точки дотику».

Мета проведення цього форуму є налагодження тісних зв’язків з провідними підприємствами Луцька і Волинської області задля підготовки висококваліфікованих та конкурентоспроможних спеціалістів. Учасниками бізнес-форуму стали викладачі кафедри обліку і аудиту, студенти групи ОП-21 та представники відомих підприємств, які до того ж є випускниками Луцького НТУ за спеціальністю «Облік і аудит».

Відкриваючи форум, доцент кафедри обліку і аудиту Оксана Нужна акцентувала увагу на значенні і важливості підготовки у Луцькому НТУ фахівців, які б відповідали сучасним запитам бізнесу, що можливо це лише при тісній співпраці з роботодавцями.

Софія Зінчук, директор ТОВ «К.Н.Д. Трейд», наголосила на таких важливих моментах: «Студент повинен бути готовий в професійному житті вміти вчитись, аналізувати, прагнути до досягнення високих результатів. Особлива увага звертається на комунікабельних фахівців, які вміють співпрацювати з контролюючими органами, контрагентами».

Олександр Згоранець, заступник головного бухгалтера ТОВ «Хавест-Агро», зауважив: «Головне для молодого спеціаліста, який лише розпочинає професійний шлях – це терпіння, адже одразу всіх вершин не досягнути. Хочеться відзначити, що для зростання власного професіоналізму для бухгалтера необхідна постійна самоосвіта. Цього вимагає і досить часта мінливість нашого законодавства. Також важливим у кар’єрі є вміння адаптуватися в колективі, знаходити підхід до оточуючих людей».

Наталія Ліпатова, бухгалтер ТОВ «ББС», поділилася досвідом роботи в Грузії: «Бухгалтерський облік в Україні та Грузії подібний, головне знати основи його ведення, а також вміння працювати в програмі 1С. Необхідно пам’ятати, що бухгалтерська професія – це творча професія».

Андрій Ковальчук, головний бухгалтер Ресторану болгарської кухні «Чевермето», відмітив: «Динамічність економічних процесів вимагає від справжніх фахівців вміння оцінити та проаналізувати операцію чи ситуацію, і на основі цього приймати рішення. Відповідно, студента необхідно навчити відстоювати власну позицію, вміти довести особисту думку».

У своєму виступі Марія Бляхарчук, головний бухгалтер ПрАТ «Волинська обласна друкарня», відзначила: «Ми готові до співпраці, адже зацікавлені у молодих фахівцях. Готові брати на практику студентів, ділитися досвідом. Головна вимога – щоб дійсно ходили щоденно на практику, прагнули вчитися працювати. Зі своєї сторони допоможемо і підкажемо».

Глива Ірина, ПрАТ «Волинська обласна друкарня», бухгалтер по ПДВ, поділилася досвідом: «Вперше побувала на підприємстві, яке представляю взявши участь у заході «Job Shadow Days». Після одноденного стажування отримала спочатку пропозицію на проходження практики, а за даними практики – на постійну роботу. Головне у пошуку роботи – пробувати і не боятися».

Віталій Скопюк, директор ТзОВ «Алфаінтерпласт», зауважив: «Головне – мотивація, хочеш щось змінити – необхідно вчитись. Бухгалтер – це професія, яка потребує навчання впродовж усього професійного життя. Не потрібно зупинятися на досягнутому, варто ставити нові цілі та досягати їх».

Алла Ляшук, фінансовий директор ПП «Будівельна компанія «Інвестор», розповіла: «Хороші спеціалісти з обліку на даний час особливо цінні. Вони повинні знати всі ділянки обліку. Під час навчання студенти повинні використовувати всю науково-практичну інформацію, яку надають їм викладачі, адже це підґрунтя для професійного старту».

Ярослав Куриленко, директор ТОВ «С-К-С»: «На сьогоднішній день мало є спеціалістів, які можуть конкурувати. Наші випускники, які навчаються, з успіхом влаштовуються на перспективні посади та легко професійно зростають. Особливу увагу при підготовці студентів необхідно звертати на основи та порядок ведення обліку».

Матяшук Юлія, головний бухгалтер ПП «Автомобільна школа АС», зауважила, що під час навчання студент отримує цінні поради, які використовуються в подальшому у професійній роботі.

Віталіна Малюга (ПП «ЗТК») та Наталія Лясковська (ЖК «Струмочок») будучи студентами четвертого курсу та уже працюючи бухгалтерами зауважили, що навчання в університеті – це важлива складова, яка дає квиток у професійне майбутнє.

Колектив кафедри обліку і аудиту щиро вдячний випускникам спеціальності «Облік і аудит» за можливість і бажання поділитися практичними порадами та досвідом. А усім учасникам бізнес-форуму бажаємо вчитись новому в умовах постійних змін та нових викликів ринкової економіки!

Ірина Ткачук, доцент кафедри обліку і аудиту

Фото: Ірина Бродська, доцент кафедри обліку і аудиту