Перейти до основного вмісту

22-24 травня у латвійському м. Єлгава, на базі факультету інженерії та інформатики Latvia University of Life and Technologies відбулась конференція, за матеріалами якої видано збірник, індексований у науко метричній базі Scopus.

У конференції активну участь взяли викладачі кафедри аграрної інженерії професора Г.А. Хайліса, проф. Дідух В, доц.. Цизь І. і Сацюк В., про що свідчать отримані іменні сертифікати.

полігонполігон

Заслуговує уваги виступ проведений англійською докторанта Хлопецького Романа на тему: «Дослідження процесу локального смугового внесення вологоутримуючих органічних добрив», який представив наукові результати лабораторно – польових досліджень, що тривалий час проводяться на кафедрі, з урахуванням впливу глобального потепління на умови вирощування сільськогосподарських культур.

Розкрита тема виробництва твердих органічних добрив і їх використання на основі місцевих сировинних ресурсів, до яких відносяться сапропелі прісноводних озер. Такі добрива утримують в собі вологу протягом тривалого часу. Внесені у ґрунт добрива здатні накопичувати вологу протягом зимового періоду та віддавати її рослинам протягом всього періоду вегетації сільськогосподарських культур. Даний підхід здатний вирішити не тільки питання втрати вологи у поверхневому шарі ґрунту, але й реалізувати ідею нарощування об’ємів виробництва органічної продукції.

полігонполігон

Досліди проводились у науково – дослідній лабораторії та на ділянці учбового полігону кафедри аграрної інженерії імені проф. Г.А. Хайліса. Третій рік підряд на учбовому полігоні закладаються дослідні ділянки з вирощування органічної картоплі, злакових і овочевих культур.

Особливе місце займають дослідження вирощування органічного льону із збереженням всього біологічного врожаю.

До проведення досліджень залучаються студенти, аспіранти. Вони приймають активну участь у виготовлені експериментальних зразків обладнання, виконують окремі технологічні операції з використанням наявних засобів механізації.