26 червня, у співпраці з Державною службою надзвичайних ситуацій (ДСНС) України у Волинській області було проведено навчання для працівників цієї служби. Метою заходу було підвищення рівня обізнаності та навичок у сфері кібербезпеки та безпілотних літальних апаратів.

дснсдснсдснс

Доцент кафедри комп'ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного університету, Сергій Костючко, розповів присутнім про безпеку пристроїв, кібергігієну та соціальну інженерію. Особливу увагу він приділив питанням виявлення локацій та збору інформації про особу за допомогою методів OSINT (відкриті джерела інформації). Сергій Костючко наголосив на важливості багатофакторної автентифікації як першочергового засобу захисту, а також розглянув питання фішингу через електронну пошту, SMS, голосові дзвінки, соціальні мережі та фейкові веб-сайти.

Як підсумок, Сергій Костючко надав слухачам практичні поради, як не стати жертвами кіберзлочинців.

дснсдснс

Друга частина навчання була присвячена теоретичним основам безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Віталій Будько, начальник групи матеріально-технічного забезпечення 1-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Волинській області, детально охарактеризував різні види БПЛА та методи їх застосування в надзвичайних ситуаціях.

Співпраця між Луцьким національним технічним університетом та Державною службою надзвичайних ситуацій продовжується, з метою забезпечення високого рівня підготовки та обізнаності працівників служби у різних сферах сучасних технологій.

дснсдснсдснс