Перейти до основного вмісту

В Луцькому НТУ обговорили проблеми розвитку
транспортно-логістичного ринку України

В рамках відзначення Днів науки на факультеті бізнесу Луцького НТУ в період з 19 по 22 травня 2015 року було проведено близько десяти різноманітних наукових заходів  конференції, засідання круглих столів, наукові семінари тощо.

Науковий тиждень розпочався 19 травня 2015 року проведенням Міжнародного наукового семінару «Транспортно-логістичний ринок України в контексті розширення співпраці з Євросоюзом», який був організований кафедрою економіки та підприємництва факультету бізнесу, кафедрою автомобілів і транспортних технологій машинобудівного факультету та Асоціації розвитку логістики та експорту «KRESY».

З привітальним словом до гостей виступила в.о. ректора Луцького НТУ Зоряна Герасимчук. Вона акцентувала увагу на науковому потенціалі кафедр-організаторів заходу, а також висловила надію, що в результаті тісної співпраці науки, освіти та бізнесу держава отримає кваліфікованих та конкурентоспроможних спеціалістів.

 

Декан факультету бізнесу Тарас Божидарнік подякував гостям за виявлений інтерес до теми семінару, зазначивши, що метою зустрічі теоретиків та практиків в стінах Луцького НТУ є науково-практичне обговорення особливостей функціонування транспортно-логістичного ринку України в контексті розширення співпраці з Євросоюзом, розробка та узагальнення пропозицій щодо підвищення ефективності використання транзитного потенціалу України та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних логістичних перевізників.

Серед учасників семінару, окрім викладачів кафедр-організаторів та студентства, – представники провідних транспортних підприємств та перевізники, представники влади, міжнародні експерти, які за круглим столом протягом двогодинної зустрічі обговорили можливості та проблеми розвитку власного бізнесу.

 

Зокрема, до дискусії долучилися Володимир Волинчук – директор ТОВ «ВЕНДА», Лариса Гасуха – начальник відділу ВОДА; Юрій Гупало – комерційний директор із зовнішньоекономічних зв`язків ПП Гупало Л.В, Роман Матвіюк – комерційний директор транспортної компанії ПП «Леонтьєв», Олександр Рикальський – директор ПП «Трек-Захід», Петро Савчук – голова правління ГО "Волинська асоціація вчених та інноваторів", доктор технічних наук, професор, Ігор Самусь – керівник департаменту логістики Smart Logistics, Олександр Середа – заступник начальника Управління транспорту та зв’язку Луцької міської ради, Валерій Стельмащук – директор ТОВ СП Польсько-Українське «АЛВІТРАНС» ЛТД.

Олександр Середа розповів про структуру автотранспорту міста, основні проблеми та перспективи оптимізації руху транспорту та якості транспортних засобів. За словами чиновника, головною проблемою громадського транспорту є недотримання графіків руху, невиконання перших та останніх рейсів, а також недоїзди до окремих кінцевих зупинок. Саме тому  міською радою було підняте питання про введення GPS-моніторингу за роботою транспортних засобів. Будь-який користувач Інтернету зможе побачити рух автобуса по маршруту. На офіційному сайті Луцької міської ради встановлено банер з назвою «Моніторинг громадського автотранспорту», через який можна отримати вільний доступ до системи. Відтепер відповідні служби міської ради зможуть контролювати роботу перевізників й, у випадку не виконання останніми умов договорів, будуть розривати з ними угоди на перевезення пасажирів.

Юрій Гупало виступив з доповіддю «Як стати успішним та основні проблеми транспортного ринку України». Перша частина виступу Юрія Володимировича була присвячена історії розвитку власного бізнесу. Юрій Володимирович порадив усім студентам бути наполегливими і працьовитими, любити справу, якою ти займаєшся. Тільки так можна досягнути вершини успіху. Далі доповідач зупинився на основних проблемах діяльності його фірми (варто зазначити, що інші учасники також зазначили аналогічні проблеми), зокрема – подорожчання розмитнення автомобілів, високі тарифи на перевезення, низька якість доріг, відсутність державної підтримки малого та середнього бізнесу, тривалий час проходження митних кордонів. Усі названі чинники призводять до зниження конкурентоздатності українських перевізників, в порівнянні із європейськими. Як зазначив Юрій Гупало, «…будь-який перевізник на сьогодні  готовий продати свій бізнес», оскільки дуже важко втримати його «на плаву».

 

Олександр Рикальський зосередив свою увагу на проблемі відсутності кваліфікованого персоналу та запропонував проводити практику для студентів напряму підготовку «Транспортні технології» та спеціальності «Логістика» Луцького НТУ на базі його підприємства – задля покращення синтезу науки та бізнесу, що в подальшому полегшить працевлаштування студентів за спеціальністю.

 Юлія Гасуха, студентка машинобудівного факультету, презентувала ключові аспекти проекту IDEA ІІ, учасником якого є Луцьки НТУ, та описала наявні «вузькі місця» в пропускних пунктах. В рамках цього проекту реалізуються заходи ТРАСЕКА IDEA II, які фінансуються Європейським Союзом і здійснюються з метою дослідження та аналізу функціонування пунктів пропуску на кордонах України для підвищення ефективності їх роботи та збільшення пропускної спроможності.

 

Підбили підсумки семінару завідувач кафедри економіки та підприємництва Любов Ковальська та завідувач кафедри автомобілів і транспортних технологій Ігор Мурований, які подякували усім учасниками за продуктивну роботу та висловили ідею про необхідність подальшої інтеграції науки та бізнесу з метою пошуку нових підходів в сфері оптимізації транспортної сфери країни та їх практичного застосування для вирішення існуючих проблем в зазначеному напрямку.

Надія Хвищун,
заступник декана факультету бізнесу

Наталя Циганюк,
старший викладач кафедри економіки та підприємництва

Ігор Мурований,
завідувач кафедри автомобілів і транспортних технологій