Перейти до основного вмісту

В Луцькому НТУ відбувся круглий стіл
«Роль держави, церкви і громадських організацій
у розвитку творчої особистості»

Складний процес формування гармонійної і творчої особистості в сучасних умовах вимагає більш інтенсивної співпраці держави, освіти, науки, церкви, культури та громадськості. Саме тому 20 травня 2015 року в Луцькому НТУ відбулося засідання круглого столу «Роль держави, церкви і громадських організацій у розвитку творчої особистості».

Учасники круглого столу – представники Волинської обласної державної адміністрації, Луцької міської ради, Української православної церкви Київського патріархату, громадські організації, науковці, освітяни, працівники культури, студенти Луцького національного технічного університету. Як зазначила у вітальному слові в.о. ректора Луцького НТУ Зоряна Герасимчук: «Наші спільні зусилля повинні бути спрямовані на піднесення рівня духовності, патріотизму та утвердження цінностей родинного життя, милосердя та суспільної злагоди».


Керуючий Волинською єпархією, митрополит Луцький і Волинський Михаїл зазначив, що сім’я та держава є тими двома інститутами, які формують націю. Церква ж спрямовує людину, наставляє на шлях істини, шлях любові. «Сьогодні багато говориться про духовність, та не всі знають, про що йдеться насправді. Духовність – це життя в любові», – наголосив митрополит.

Про роль держави у розвитку особистості, сучасний соціокультурний простір доповів Голова Волинської обласної ради Валентин Вітер. Психолого-педагогічні аспекти формування особистості в навчальному процесі розкрила у своєму виступі доцент кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Лілія Потапюк.

Говорячи про церкву і релігію як основу духовного розвитку особистості та єднання суспільства, перший в Україні автор посібника «Основи християнської етики та моралі» (для вищих навчальних закладів), настоятель храму Святого воїна Віктора Луцького НТУ, митрофорний протоієрей Василь Янчук зазначив, що сьогодні вкрай необхідною є потреба в духовному відродженні української нації. «Як і держава, церква має допомагати молоді знаходити себе та створювати імунітет проти антиморалі. Підростаюче покоління потребує одухотворення, а ми з вами – обєднання. Памятайте, що слова надихають, але тільки справи – кличуть».

В резолюції круглого столу «Роль держави, церкви і громадських організацій у розвитку творчої особистості» було постановлено:

1. В рамках проведення державної молодіжної політики в Україна особливу увагу приділяти визначальним складовим формування творчої особистості (моральним, релігійним, естетичним і національно-культурним), її світоглядних та ціннісних установок.

2. Використовувати кращий досвід освітніх установ і наукових організацій для побудови ефективної системи національного виховання на засадах загальнолюдських громадянських цінностей з урахуванням традиційних особливостей українського народу.

3. В умовах сучасних внутрішніх та зовнішніх загроз української державності звернути увагу МОН України на необхідність закріплення у стандартах вищої освіти соціально-гуманітарної складової.

4. З метою посилення національно-патріотичного виховання молоді популяризувати у ЗМІ, освітніх і культурних закладах приклади самовідданого служіння Батьківщині (Героїв Небесної сотні, учасників АТО, волонтерського руху) та позитивного життєвого досвіду успішних українсців.

5. В сучасному соціокультурному просторі при формуванні творчої особистості враховувати, що обєднувальними чинниками мають бути мова, культурно-історичні традиції, звичаї, мораль і релігія.

Галина МИКИТЮК

Фото: інформаційний відділ
Волинської єпархії