Перейти до основного вмісту

В Луцькому НТУ – зустріч освітян Європи та Азії

4 лютого 2015 року в Луцькому НТУ відбувся Міжнародний форум «Інноваційний розвиток сучасної освіти в умовах євроінтеграції» в рамках реалізації проекту «TRACECA Transport dialogue and networks interoperability II» (identification number № 2012/308-293), який фінансується Європейським Союзом.

Проект спрямований сприяти розробці та реалізації заходів у сфері регіональної транспортної політики, які пов’язані з розвитком інфраструктури, спрощенням мультимодальних перевезень та гармонізацією транспортного законодавства.

В рамках форуму представниками вищих навчальних закладів Литви, Польщі, Чехії, Білорусії, Молдови, Киргизстану, Вірменії, Азербайджану, Туреччини, Грузії та Луцького НТУ було розглянуто досвід впровадження передових технологій в освіті, а також підписано Меморандум про співпрацю для реалізації концепції  формування веб-платформи Campus, яка також може розглядатися як електронна платформа для спілкування та обміну знаннями в сфері транспорту та торгівлі.

Вітаючи гостей, перший проректор Луцького НТУ Зоряна Герасимчук зазначила: «Наш університет має досвід в проведенні міжнародних форумів та участі в програмах Європейського Союзу. Переконана, що і цей проект об’єднає світове наукове товариство та принесе позитивні результати».

Форум працював в двох сесіях – « Напрям та сфери співробітництва: формування базової лінії» і «Досвід та очікування». Третя частина заходу являла собою технічну презентацію платформи Campus. До слова, куратором другої  сесії був керівник проекту IDEA II Детлеф Пульзак.

«Проект TRACECA – це хороша платформа для реформ в освіті.  Сьогодення дає нам і виклики, і можливості»,– зазначив у своїй доповіді професор  Рауф Мамедов – завідувач кафедри автотранспортних засобів Азербайджанського технічного університету.

Попри мовні бар’єри, кожен з доповідачів намагався вичерпно відповідати на запитання колег. Зокрема, як українську сторону, так і зарубіжних освітян передовсім цікавила місія сучасної освіти, вибір оптимальної стратегії розвитку, використання дистанційних технологій, електронних ресурсів в навчальному процесі та пов’язана з цим проблема авторського права. Досвід Луцького НТУ у впровадженні системи електронного навчання представив завідувач кафедри комп’ютерних технологій професійного навчання Олег Герасимчук. Чимало уваги було зосереджено і на питаннях, які вирішують запровадження курсу логістики в навчальні програми технічних університетів.

Сюжет ВОДТРК про проведення Міжнародного форуму в стінах Луцького НТУ можна переглянути за посиланням: http://voltv.com.ua/u-lutsku-obhovoryly-rozvytok-suchasnoji-osvity-v-umovah-jevrointehratsiji/