Перейти до основного вмісту

V ВСЕУКРАЇНСЬКА
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
«ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В АПК»

19-20 травня у Луцькому національному технічному університеті відбулась V всеукраїнська науково-практична конференція «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В АПК». Конференція, що стала вже традиційною, мала на меті пошук шляхів інтенсифікації збалансованого розвитку аграрних регіонів, зокрема Волині, реалізацію інноваційних моделей розвитку аграрного виробництва.

 

Тематика конференції охоплювала такі напрямки: сучасні машинні технології в рослинництві та тваринництві, теорія, конструювання, виробництво і технічний сервіс машин та енергетичних засобів АПК, дослідження процесів і машин для вирощування та переробки луб’яних культур, енергозберігаючі технології і засоби сушінні та первинної переробки сільськогосподарських матеріалів, альтернативні види енергії та добрив у сільськогосподарському виробництві, комп’ютерні технології в наукових дослідженнях та виробничих процесах АПК.

Були присутні делегації із ВНЗ та науково-дослідних установ Києва, Львова, Рівного, Кіровограда, Тернополя та інших регіонів. Зазначимо, що запропоновані до обговорення теми викликали жвавий  інтерес у науковців країни.

На пленарному засіданні вітальне слово виголосив проректор з наукової роботи доцент кафедри теоретичної механіки Олександр Бондарський.

Від виконавчої влади змістовну доповідь представив директор департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко. Він проінформував учасників конференції про стан та перспективи аграрної галузі Волині. Зокрема, розповів про форми господарювання, характерні для області. Директор департаменту запропонував керівництву Луцького національного технічного університету ввести в навчальний план предмет з вивчення новітньої сільськогосподарської техніки та пообіцяв сприяти в практичному застосуванні знань студентів на базі аграрних господарств, які оснащені такою технікою. «Студент, який іде у ногу з часом та тримає руку на пульсі новітніх технологій – витребуваний спеціаліст. Висококваліфіковані кадри – наше майбутнє», – впевнений Юрій Горбенко.

 

 

Декан факультету сільськогосподарського машинобудування Кіровоградського національного технічного університету Сало В. М. виступив з доповіддю щодо вітчизняного технічного забезпечення сучасних процесів у рослинництві. Відтак, професор вважає, що підвищити ефективність застосування ґрунтообробних машин можливо завдяки удосконаленню прийомів підготовки поверхневого стану полів під умови впровадження сучасних способів обробітку та сівби, застосуванню комбінованих ґрунтообробних машин з основними безвідвальними робочими органами та диференціації складу комбінованих ґрунтообробних машин до ґрунтово-кліматичних умов їх використання. Професор демонстрував роботу розроблених у Кіровоградському НТУ зразків ґрунтообробної техніки.

Про проблеми екологізації сільського господарства західного Полісся розповів завідувач кафедри експлуатації та технічного сервісу машин імені Семковича Львівського національного аграрного університету професор Дідух В. Ф.

Доцент кафедри інженерного та комп’ютерного забезпечення АПК Луцького національного технічного університету Микола Шведик поділився з учасниками конференції розробками ресурсоощадної технології виробництва зерна і технічних засобів для її реалізації. Багато цікавих питань, що стосуються розвитку та вдосконалення новітніх технологій у сільському господарстві, було розглянуто і секційних засіданнях.

Результати роботи конференції є важливою частиною прийнятого на кафедрі інженерного та комп’ютерного забезпечення агропромислового комплексу напрямку розвитку «освіта-наука-виробництво».

Руслан Кірчук,
доцент кафедри інженерного та компютерного
забезпечення агропромислового комплексу