«Весна скарби зібрала»: виставка-конкурс витинанок у Луцькому НТУ

У стінах Луцького національного технічного університету відбулася виставка витинанок, під назвою «Весна скарби зібрала». Автори робіт – студенти усіх курсів кафедри дизайну та графіки.

Зазначимо, що виставці передував Всеукраїнський конкурс витинанок «Мереживні вірші», організований до 150-річчя Лесі Українки. На конкурс було подано 12 робіт від Луцького НТУ та усі з них успішно пройшли відбір.

«Усі роботи пройшли відбір на конкурс, що свідчить про високу професійну майстерність  та особливий підхід. Не зважаючи на те, що виставка швидше була в контексті образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, наші роботи пройшли фактично за всіма критеріями, а це і техніка виконання, колористичне рішення, композиція, змістовність та відповідність тематиці», - розповідає старший викладач кафедри дизайну та графіки, заступник декана ФАБД Ольга Приступа.

Викладач зазначає, що незалежно від того, студентом якого курсу виконані роботи, усі витинанки гідні вищої оцінки, адже вони різнопланові і за технікою виконання і за стилістикою. Деякі з них, каже Ольга Приступа, відповідають вимогам традиційної витинанки, вони симетричні і побудовані на законах декоративно-прикладного мистецтва. Водночас чимало робіт є образними і модерновими, що властиві більше дизайну і демонструють вищий ступінь мислення.

«Тішить те, що серед конкурсантів були і дівчата і хлопці. Тож вийшов цікавий результат: роботи більш контрастні і лаконічні здебільшого виконані дівчатами, а хлопці підійшли до справи особливо тонко та ажурно. Одна з таких робіт, яка до речі, завоювала перемогу серед глядацьких симпатій, носить назву «Ніжність двох сердець», автором якої є Олександр Семенюк», - ділиться викладач.

Отож, серед представлених на виставці в ЛНТУ витинанок, були обрані три роботи, автори яких здобули перше місце, дві роботи були удостоєні другого місця та три – третього місця. Усі автори отримали дипломи учасників. За результатами Всеукраїнського конкурсу, диплом із відзнакою отримала робота Вікторії Савчук.

Привітала студентів із реалізацією творчих задумів ректор Луцького НТУ Ірина Вахович: «Університет в захваті від вашої творчості. Головне, аби ви не втрачали натхнення і відчували гармонію у тому середовищі, в якому живете».

Ректор вручила відзнаки студентам та охоче оглянула роботи майстрів художньої справи, відзначивши високий рівень їх виконання.

Розповіла про свою роботу і переможниця Всеукраїнського конкурсу Вікторія Савчук. Її витинанка називається
«Contra Spem Spero», на якій зображена Леся Українка.

«Через її творчість, за допомогою образів і символів, я хотіла зобразити надію легендарної авторки однойменної поезії. Сама назва «Без надії сподіваюсь» уже свідчить про певний відчай, розчарування. Водночас, на картині є вкраплення перлів – це її талант і внесок, який вона зробила в творчість українського народу і темп, який вона задала усім іншим авторам», - ділиться Віткорія Савчук.

Дівчина зауважує, що техніка створення витинанок насправді доволі важка, адже треба продумувати усю композицію, вона має бути унікальною. Оскільки це робота конкурсна, то вона не повинна містити плагіату, а портрет Лесі Українки, уже таким вважається. Уникнути плагіату, розповідає авторка, можна стилізувавши роботу. До того ж, важливо підібрати правильне кольорове рішення, а це також завдання не з легких, адже в продажі кольори переважно надто яскраві.

«Насправді, усе це вимагає неабияких зусиль, але воно того варте. Я вважаю, якщо інвестувати в себе, то ця інвестиція обовязково окупиться, адже вона тебе навчила новій техніці та витримці», - резюмує художниця.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1825807274239981