Перейти до основного вмісту

Від теорії до практики на воркшопі
«Економіка сталого розвитку»

22-23 травня 2015 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбувся воркшоп на тему «Економіка сталого розвитку», реалізований за грантової підтримки Шведського інституту. До участі було запрошено і викладачів та студентів факультету бізнесу Луцького національного технічного університету.

Відкривали захід посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат та декан факультету економіки та управління КНЕУ Олександр Востряков, які підкреслили актуальність питань сталого розвитку економіки. Також з вітальним зверненням до гостей круглого столу виступив директор КАЙЗЕН-клубу в Україні Іван Сарвар, розповівши про взаємозв’язок системи КАЙЗЕН та концепції сталого розвитку, підкресливши їх нерозривність.

Згідно програми заходу, спочатку передбачався курс лекцій від науковців та практиків. Зокрема, питання сучасної методології сталого розвитку розкривав старший викладач КНЕУ Арсен Келічавий, ролі та місця університетів у просуванні ідеї сталості – доцент КНЕУ Володимир Сацик, а перспектив розбудови сонячної енергетики в Україні – менеджер компанії «Магнус» Денис Хоменко.

На завершення першого дня воркшопу всі учасники заходу були запрошені відвідати потужне сучасне підприємство «Tetra Pak» (м. Київ). Екскурсію проводив начальник зміни Віталій Сичевський, який висвітлив особливості роботи підприємства, зокрема, питання виробничого процесу, системи менеджменту якості, переробки відходів, системи мотивації та навчання персоналу. Віталій Сичевський наголосив на важливості володіння кожним працівником англійською мовою.

Наступного дня зустріч проходила у форматі тренінгу за методикою «Світового кафе (World cafe)», що передбачає співпрацю студентів, викладачів та практиків в інтерактивному режимі та презентацію отриманих результатів. Так, доцент кафедри менеджменту та маркетингу Неля Герасимяк керувала обговоренням тематики «Цілі розвитку тисячоліття: Україна». А під керівництвом доцента кафедри економіки та підприємництва Юлії Волинчук учасники дискутували на тему «Стратегія сталого розвитку: «Україна 2020».

Враженнями від заходу діляться студенти Луцького НТУ, які брали участь в проекті:

Юлія Ковальчук (ЕПм-51): «Протягом цих двох днів мені вдалось поглибити свої знання у сфері економіки, дізнатись про японську методику КАЙЗЕН, альтернативні джерела енергії та закріпити цей досвід на практиці під час цікавого інтерактивну «World caf? Work». Ми мали змогу почути з перших уст про шведський досвід в контексті сталого розвитку економіки. Вдале поєднання теоретичних аспектів з практичними заняттями вилились у продуктивну роботу всіх учасників, що свідчить про високий рівень професіоналізму лекторів та організаторів загалом».

Вікторія Котик (ЕПм-51): «На мою думку, кожен студент почерпнув для себе багато корисної та цікавої інформації, а особливо ми, студенти-випускники. Екскурсія на підприємство «Tetra Pak» дала можливість побачити згуртованість розумних, досвідчених людей, які люблять свою роботу».

Ольга Фоміна (МІДм-51): «Після таких екскурсій, як на «Tetra Pak», починаєш розуміти: скільки ж треба докласти зусиль та задіяти людей, аби реалізувати ідею і донести її до кінцевої ланки – споживача. Також відзначу актуальність проблеми СМР та діловитість самого заходу. І для усіх студентів висловлю побажання: постійно робіть кроки назустріч новим ідеям, поглядам та світосприйняттю!»

Неля Герасимяк,
заступник декана факультету бізнесу

Юлія Волинчук,
доцент кафедри економіки та підприємництва