Відбувся міжнародний молодіжний форум-2015

15 вересня 2015 року студенти Луцького національного технічного університету долучилися до організації та безпосередньої участі ІІІ Міжнародного молодіжного форуму, який відбувся в приміщенні Волинського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Форум був поділений на дві частини, перша з яких включала презентації програм для молоді, а друга – безкоштовні тренінги для всіх охочих.

Гостями ММФ-2015 були заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Митрофанський, заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець, представник Інституту сім’ї та молоді Лариса Москаленко, координатор Молодіжного центру Волині Захар Ткачук, психолог Волинського інституту підтримки та розвитку громадських ініціатив Зарина Дацик та спеціальний гість з Манчестера – голова програми «Активні громадяни» Майк Валдрон.

За словами заступника Міністра молоді та спорту Сергія Митрофанського, молодіжна політика в Україні потребує серйозних змін. Важливим аспектом розвитку молоді є її мобільність, адже вісім із десяти молодих людей України не були за кордоном, а то і за межами своєї області!

Також було презентовано «Дорожню карту реформ», що містила набір заходів для розбудови молодіжного громадянського суспільства, створення умов для активізації молоді до громадського життя.

В ході заходу відбулась презентація таких цікавих та продуктивних програм як «Активні громадяни» та «Молодіжний працівник».

Програму «Активні громадяни» за підтримки Британської Ради презентував почесний гість із Великобританії, глобальний фасилітатор цієї програми – Майк Валдрон, який «розворушив» публіку своєю енергійністю та невимушеністю. Імпозантний гість розпочав промову з жарту, а потім зазначив, що програма орієнтована на формування лідерського потенціалу в соціальній сфері та покликана сприяти розвитку навичок міжкультурного діалогу й соціальної відповідальності як базових якостей лідера XXI століття. Підтвердженням цього є той факт, що програма вже реалізовувалася у 42 країнах світу і більше 100 тисяч активних громадян пройшли її навчання.

Між іншим, Майк Валдрон після форуму завітав до нашої альма-матер та зустрівся зі студентами факультету бізнесу Луцького НТУ. Він провів блискучу лекцію, якою підштовхував до пошуку свого місця у цьому житті та реалізації себе як фахівця та громадянина. Майк дав зрозуміти, що громадянином є не той, хто лише споживає, а той, хто продукує ідеї, можливості та бореться за досягнення мети.

Лариса Москаленко представила програму «Молодіжний працівник», що спрямована на спільну роботу молодіжних активістів разом з працівниками відділів та управлінь, які опікуються питаннями молодіжної політики, але часто не орієнтуються в ситуації. А також розповіла про перспективи працевлаштування молоді.

Одразу після першої частини форуму усі охочі змогли взяти участь у таких корисних та пізнавальних тренінгах як «Тайм-менеджмент, керування своїм часом», «Фандрайзинг, як шукати кошти на власну ідею», «Комунікативна компетенція», «EQ емоційний інтелект».

Ми, студенти Луцького НТУ, впевнені, що саме ми і є частиною того молодого покоління, яке готове стати рушієм відповідних позитивних зрушень у супільстві. Ми віримо в успішне, європейське та цивілізоване майбутнє України, оскільки самі його таким створимо!

Юлія Пустовіт,
студентка другого курсу