Військово-патріотичне виховання
студентів Луцького НТУ

13 квітня 2016 року студенти машинобудівного та технологічного факультетів зустрілись з підполковником Олександром Фурманом – заступником військового комісара, начальником відділення комплектування Луцького об’єднаного міського військового комісаріату.

Олександр Фурман у своїй бесіді акцентував увагу на військово-патріотичному вихованні молоді у вищих навчальних закладах та видах військової служби у Збройних Силах України.

Військово-патріотичне виховання покликане формувати громадянина-патріота, виробляти у нього глибоке розуміння громадянського обов'язку, готовність у будь-який час стати на захист Батьківщини, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, спонукати до фізичного самовдосконалення, а також вивчати бойові традиції та героїчні сторінки історії українського народу, його Збройних Сил.

Військово-патріотичне виховання молоді поєднує в собі низку окремих напрямів виховання: військового, морального, правового та ін. Проте головним результатом виховних зусиль має стати готовність молодої людини до військово-патріотичної діяльності.

Запрошений розповів молоді про види військової служби. Зокрема, під час бесіди йшлося про строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військову службу (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі кафедри військової підготовки; військова служба за контрактом осіб офіцерського складу. Строкову військову службу громадяни України проходять відповідно до законів України у Збройних Силах України та інших військових формуваннях з метою здобуття військово-облікової спеціальності, набуття практичних навичок і умінь для збройного захисту Вітчизни.

Валентин Придюк,
заступник декана машинобудівного факультету