Всі дороги ведуть ... до театру!

13 травня 2015 року студенти, працівники Луцького НТУ та всі охочі лучани насолоджувались надзвичайно емоційним театральним дійством – виставою «Століття Якова: перше кохання», що вже весь весняний період захоплює глядачів зі сцени Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Пєса була написана за мотивами відомого роману «Століття Якова» талановитого українського прозаїка Володимира Лиса. Основа сюжету – це розповідь майже столітнього діда Якова про свої життєві колізії та перипетії дівчині-наркоманці Олені, яка прибилася одного вечора до дідової хати.

Для створення «поліської мелодрами» було запрошено київського режисера Миколу Яремківа. Головного героя – старого Якова зіграв народний артист України Анатолій Романюк, Якова-юнака – Вячеслав Погудін, а наймолодшого Яся – школяр Данило Герасимчук. До слова, сцени, де головні ролі виконують дітлахи – найщиріші; вони спонукають навіть дорослих повірити в світле та добре.

Зазначимо, що ця вистава – лише одна з частин роману. Після перегляду складається двояке враження: історія може мати і подальше ретроспективне продовження, а може й не мати, адже режисер подає логічний фінал.

Зал був заворожений майстерною грою акторів. І протягом двох тривалих дій, співпереживаючи за долю персонажів, неодноразово хотілося пустити бодай одну сльозу: надто вже поприпадали до душі глядачів відкриті та щирі Яшко, Уляся, Мотрунка, Тиміш, чиї будні й свята позначилися подіями напередодні Другої світової війни.

Особливістю вистави стало те, що зі сцени лунала справжня поліська говірка. Для того, щоб актори змогли вільно відтворити західно-поліський діалект і щоб збоку це не виглядало штучно, з ними під час репетицій неодноразово працював педагог.

Протягом вистави серця слухачів розпалювали численні народні пісні, в основному рапсодії. Таким чином посилювався мелодраматичний характер вистави.

Глядачі з Луцького НТУ вдячні за чудовий вечір естетики талановитому колективу Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка і з нетерпінням чекають нових зустрічей!

Галина Микитюк