Перейти до основного вмісту

Викладач факультету бізнесу –
коментатор на Європейському Конгресі
Місцевого Самоврядування

5-6 квітня 2016 року в Кракові відбувся II Європейський Конгрес Місцевого Самоврядування  «Сучасне самоврядування – мешканці, співпраця, інновації». Організатором Конгресу є  Інститут Східноєвропейських Досліджень і по своїй формі захід пов’язаний з Економічним Форумом в Криниці. 

До участі у Конгресі була запрошена асистент кафедри менеджменту та маркетингу факультету бізнесу Левчук Вікторія у якості коментатора міжнародної платформи «Роль метрополій у створенні інновацій».  В дискусії також взяли участь Ерик Містевіч – Президент Інституту Нових Медіа (Польща), Жан-Мішель Берлемо – Віцемер м. Нансі з питань міжнародної співпраці (Франція), Мірослава Никель – Депутат Сейму (Польща), Нормундс Бергс – член правління «Mobilly» (Латвія), Даг Слетімеас – дослідник національного інституту дослідження споживачів (SIFO, Норвегія). 

 


Мегаполіси мають дуже широкий спектр можливостей, коли справа доходить до стимулювання інновацій. По-перше, через  академічні центри може підтримуватися заохочення компаній до  R&D. По-друге, з жителями і туристами реалізовуються інтелектуальні технологічні рішення, в тому числі створення mobile-додатків. По третє, в мегаполісах через «sharing economy» формується глобальна тенденція, побудована на ідеї стійкості та можливості виробити більше з меншими ресурсами.

Також у роботі Конгресу взяла участь Міністр освіти Польщі Анна Залевська, яка була спеціальний гостем дискусійної панелі «Фінансування освіти та освітні реформи».

Під час Конгресу  відбулась AWARDS церемонія нагородження «Local government leader 2015» Фонду східноєвропейських досліджень та спільно з газетою «Річ Посполита». У номінації «Президент року» переміг очільник міста Гданськ – Павел Адамовіч, «Бургомістр року» – очільник міста Прусіце  Ігор Бандровіч, а в номінації «Мер року» переміг очільник ?містечка Жонсня Томаш Столарчик.

 

 

Протягом Конгресу обговорювалися питання вдосконалення розвитку міст майбутнього в Європі, що має включати такі три складові: smart cities & smart citizens, participants & democracy, level of life (смарт-міста, активні громадяни, демократія, рівень життя).

Вікторія Левчук,
асистент кафедри менеджменту та маркетингу

Фото: II Європейський Конгрес Місцевого Самоврядування